постера нет

       Питання оплати житлово-комунальних послуг. Згідно частини 1 статті 19 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Пункт 1 частини 1 статті 20 Закону встановлює, що споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги  згідно  із  законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг. Згідно пункту 3 частини 3 статті 21 Закону, виконавець зобов'язаний підготувати  та  укласти  із споживачем договір на надання житлово-комунальних  послуг  з визначенням  відповідальності   за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Згідно частини 1  статті 633 Цивільного кодексу України, публічним є договір,в якому одна сторона – підприємець взяла на себе обов’язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться. Згідно частини 1 статті 638 Цивільного кодексу України, договір є укладеним якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Згідно частини 1 статті 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.                                                                                           Тому необхідно звернутися до Жилкомсервісу з вимогами про надання їй для ознайомлення і узгодження проекту договору про надання житлово-комунальних послуг, а також про виключення з переліку послугу, яка постійно не надається.    

Питання про встановлення огорожі у безпосередній близькості до будинку.  Значне обмеження доступу до будинку і до вікон, може суперечити протипожежним вимогам, встановленим обов’язковим додатком 3.1 до Державних будівельних норм "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень ДБН 360-92**” (затверджених наказом Держкоммістобудування від 17 квітня 1992 р.№44). Оскільки в результаті встановлення цієї огорожі до будинку практично не поступає сонячне світло, встановлення цїєї огорожі може, крім іншого, грубо порушувати санітарно-гігієнічні вимоги, встановлені Державними будівельними нормами „Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення. ДБН В.2.2-15-2005” (затвердженими Наказом Держбуду України від 18 травня 2005 р. № 80), зокрема, щодо можливості доступу природного освітлення, проведення санітарного прибирання прибудинкової території.

Отже, необхідно звернутися до санепідемстанції (зокрема, до головного санітарного лікаря відповідного району міста), а також до протипожежної інспекції (зокрема, до начальника головного управління МНС відповідної області) з вимогами про проведення перевірок на дотримання санітарних та протипожежних норм і про здійснення заходів щодо усунення цих порушень.


Консультацію підготовлено консультантом Юридичної клініки Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" Дмитренко Тетяною.


Ім’я автора не додане
Консультація актуальна на дату: 25.07.2012
Кількість переглядів: 1645
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (1): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Теги матеріалу: оплата житлово-комунальних послуг, огорожа біля будинку

2

  1. Tatiana

    Шановний Komfort057!
    До Юридичної клініки громадяни звертаються тоді, коли мають проблеми, які прагнуть вирішити. Тому зазвичай консультанти відповідають на питання громадян про те, що необхідно їм зробити для розв'язання своїх проблем, що варто вчинити в тій чи іншій ситуації і подібне. Тому в даному випадку "необхідно" - це не обов'язок,а синонім слова "варто", як відповідь на питання, "що робити в подібній ситуації?".
    А звертатися до Жилкомсервісу дійсно варто, хоча б для того, щоб запобігти судовій тяганині і вирішити питання мирним шляхом. Крім того, наголошую, що поради консультантів не мають обов'язкового характеру, мають виключно інформаційний характер; громадяни самостійно вирішують, прислухатися до них, чи ні.
    Якщо в Вас виникнуть додаткові питання з приводу особливостей надання консультацій консультантами Юридичної клініки, або ж питання юридичного характеру, Ви можете звернутися безпосередньо до Юридичної клініки, яка знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 106, ауд.104, або ж зателефонувати за тел.: 704-92-08.
    Дякуємо за питання.

    +3   Спам
  2. Цитата: "Тому необхідно звернутися до Жилкомсервісу з вимогами про надання їй для ознайомлення і узгодження проекту договору про надання житлово-комунальних послуг, а також про виключення з переліку послугу, яка постійно не надається."

    Какая именно правовая норма (статья закона) устанавливает для потребителя необходимость куда то обращаться, требовать проекты договоров? Как то не вяжется эта часть консультации с тем, что написано про обязанности исполнителя заключить договор. Или советы про "необхідно звернутися" - это импровизация консультанта?

    0   Спам