Фізична особа-підприємець у 2012 році отримує від пенсійного управління рішення про застосування до нього фінансових санкцій за несвоєчасне подання відомостей , що використовуються в системі персоніфікованого обліку за 2004 та 2005 роки. Сума штрафу складає 340 гривень. При цьому державний орган посилається на пункт 5 частини дев’ятої статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Далі - Закон № 1058-IV). 
Сума значна, а тому можна поборотися за свої права. 
Закон № 1058-IV з 1 січня 2011 року зазнав значних змін. Нас цікавить саме те, що частини з першої по дев’яту статті 106 даного Закону були виключені. Але є одне але. 
Разом з тим, з першого січня 2011 року набрав чинності ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», де у частині 5 пункту 7 Розділу VІІІ Заключних та Перехідних Положень даного Закону сказано, що стягнення сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених в період до 1 січня 2011 року здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування у відповідності до законодавства, яке діяло на момент застосування штрафних санкцій. 
Тобто для того щоб пенсійні фонди могли застосувати пункт 5 частини дев’ятої статті 106 Закону № 1058-IV для стягнення з вас - шановні підприємці - штрафних санкцій, потрібно одна важлива умова - рішення про застосування штрафних санкцій має бути прийняте до першого січня 2011 року. 
Адже відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. 
У нашому вищезазначеному випадку рішення про застосування таких санкцій за пунктом 5 частини дев’ятої статті 106 Закону № 1058-IV було прийняте лише у 2012 році, а тому можна спокійно оскаржувати неправомірне рішення у порядку підлеглості до вищого органу або посадової особи (це Головні управління Пенсійного фонду України в областях та Пенсійного фонду України) , а також у судовому порядку. 
Для того щоб у вас було менше сумнівів щодо оскарження подібних рішень слід звернути увагу на ухвалу Вищого адміністративного суду України від 9 листопада 2011 р. К/9991/28551/11, де розглядалась практично ідентична справа і рішення було прийняте на користь підприємця. 
Але ніхто відповідальності за несвоєчасне подання відомостей , що використовуються в системі персоніфікованого обліку не відміняв. Тому коли порушення закону було здійснено після 1 січня 2011 року, то ви зобов’язані оплатити штраф за пунктом 4 частиною 11 статті 25 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». 
Консультація підготовлена консультантом Малькевичем Романом


Ім’я автора не додане
Консультація актуальна на дату: 20.10.2012
Кількість переглядів: 1817
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (0): 0.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Коментарів нема