Чи варто звертатись за допомогою у ломбарди??

Ломбарди це фінансова установа, виключним видом діяльності якої є надання на власний ризик фінансових кредитів фізичним особам за рахунок власних або залучених коштів, під заставу майна на визначений строк і під процент та надання супутніх послуг ломбарду. 
До супутніх послуг належать: 
• оцінка заставленого майна відповідно до чинного законодавства та/або умов договору; 
• надання посередницьких послуг зі страхування предмета застави на підставі агентського договору зі страховою компанією; 
• реалізація майна відповідно до чинного законодавства та/або умов договору. 
Звертаючись до ломбардів ви повинні знати, що вони зобов’язані забезпечити захист інформації, щодо даних наданих вами та операцій, які були вам надані. 
Зовні ломбарди це переважно маленькі приміщення з віконцем працівника установи. Це не повинно насторожувати клієнтів, оскільки законодавство встановлює мінімальні вимоги до площі ломбардів у розмірі 5м. кв.. Однак в приміщенні ломбарду будь-який клієн має мати змогу ознайомитись з всіма документами та ліцензіями (переважно завірені копії) на підставі, яких функціонує дана установа. 
Звернути увагу варто також на те, що на перший погляд мізерні щоденні відсотки за кредит з часом перетворюють в захмарні суми, які зобов’язується сплатити клієнт. Так щоденна процентна ставка ломбардів в Україні становить від 0,3% до 1,6%, за рік це відповідно 109,5% до 584% за рік. В порівнянні банки надають кредити у межах 15-25% річних. 
Українські ломбарди працюють тільки з фізичними особами. Гроші видають під заставу виробів із дорогоцінних металів і каміння, побутової техніки, рідше - автомобілів, нерухомості та цінних паперів. Заставу ломбарди оцінюють самостійно, тому часто істотно занижують її вартість: у середньому ломбарди дають за товар на 30-50% менше від його ринкової ціни. 
Побутову техніку оцінюють на підставі моделі, наявності гарантії, дати випуску, справності та зовнішнього вигляду. Стару техніку (понад 3 роки з дня виготовлення) у ломбарді можуть не взяти, оскільки приймають тільки ліквідний товар, котрий легко перепродати. Якщо техніка нова, кредит видадуть у розмірі щонайбільше 80% оцінної вартості товару. 
Термін кредитування у ломбардах - від кількох днів (коштовності, мобільні телефони) до кількох місяців (коштовності, велика побутова техніка). Піврічні кредити видають тільки під заставу нерухомості або автомобіля. 
Перевага ломбардів - швидкість надання позик. Гроші видадуть того самого дня (якщо заставою слугують коштовності, побутова техніка). Два-три дні займає отримання позики під заставу автомобіля або квартири. 
Постійним клієнтам (або тим, хто хоча б раз отримав гроші в ломбарді) лихварі пропонують знижки і бонуси. Наприклад, істотно зменшують відсоток за користування кредитом (до 0,3% на день), заставу оцінюють практично за ринковою вартістю, погоджуються на відтермінування платежу, а також не нараховують штраф за протермінування. 
Отже, звертатись за допомогою до ломбардів варто лише в крайніх випадках, і те з впевненістю, що ви якнайшвидше зможете повернути заставлене майно.


Автор консультації: Щадей Надія
Дата надання консультації: 17.03.2013
Кількість переглядів: 1400
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (1): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Коментарів нема