Автострахування є одним з найбільш популярних видів страхування, оскільки з полісом обов`язкового  страхування власників наземних транспортних засобів перед третіми особами  будь-який водій відчуває себе більш захищеним. Враховуючи постійно зростаючу кількість складних ситуацій на дорогах України, придбання полісу "автоцивілки" стає вкрай важливим.

Придбавши поліс «автоцивілки», водій транспортного засобу, в межах ліміту, знімає з себе відповідальність за матеріальний збиток завданий третім особам при настанні дорожньо-транспортної пригоди, а саме:

-          100 000 грн — за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю  потерпілого;

-          50 000 грн — за шкоду, заподіяну майну потерпілого.

Є категорія громадян,що звільняються від обов'язкового страхування:

-          Учасники бойових дій (визначені чинним законодавством України).

-          Інваліди війни, які визначені Законом.

-          Інваліди I групи.

Відшкодування збитків від ДТП, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ у порядку, визначеними Законом України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі Закон).

За умови страхування не більше одного транспортного засобу з робочим об'ємом двигуна до 2500 куб. см. надається знижка 50% наступним категоріям:

-          Учасники війни, які визначені Законом.

-          Інваліди II групи.

-          Ліквідатори аварії на ЧАЕС, I і II категорії.

-          Пенсіонери   

Страхування пільговиків здійснюється на підставі відповідних посвідчень, ксерокопії яких додаються до Договору.

Зверніть увагу! З початку 2012 року страховиками було втрачено близько 64 тис. полісів «автоцивілки», тому, щоб не потрапити до рук шахраїв, МТСБУ рекомендує власникам авто при укладанні договорів пересвідчуватися в наявності у особи, яка пропонує страхові послуги, договору (угоди) про надання посередницьких послуг в сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників або довіреності, виданої страховиком.

Особливо обережними при виборі страховика потрібно бути:

- в мобільних місцях укладення договорів страхування (на дорозі в автомобілях, павільйонах тощо);

- при зверненні за оголошенням в мережі Інтернет, де пропонується знижка до 50% страхового платежу або акційна пропозиція безкоштовних послуг з обслуговування автомобіля.

Ви завжди можете перевірити статус бланку поліса на поточну дату на офіційному сайті МТСБУ http://www.mtsbu.kiev.ua.

Слід віддавати перевагу страховим компаніям, які зарекомендували себе на страховому ринку, мають розгалуджену філіальну мережу, високий рівень виплат страхових відшкодувань за останні роки  та є діючими повними членами МТСБУ.

Що потрібно робити, якщо  потрапили у дорожньо-транспортну пригоду? Згідно зі статтею  33 Закону учасники дорожньо-транспортної пригоди зобов'язані:  

- терміново повідомити про дорожньо-транспортну пригоду відповідні органи Міністерства внутрішніх справ України - обов'язкова умова для отримання відшкодування;  

- проінформувати один одного про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про відповідні страхові поліси - від цього залежить подальше врегулювання збитків; 

- вжити всіх можливих заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;

- невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів, повідомити про настання дорожньо-транспортної пригоди страховика, з яким було укладено договір. Якщо не повідомити страховика у триденний термін, то після відшкодування збитків, заподіяних третій особі, страховик має право вимагати від свого страхувальника компенсації понесених витрат.

Важливо! Учасники дорожньо-транспортної пригоди зобов'язані зберегти транспортний засіб чи пошкоджене майно в такому стані, в якому воно знаходилося після дорожньо-транспортної пригоди, до тих пір, доки їх не огляне призначений страховиком аварійний комісар або експерт.

Шликова Альона


Автор консультації: Шликова Альона
Консультація актуальна на дату: 25.10.2012
Кількість переглядів: 1273
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (0): 0.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: автоцивілка, страхування, обовязкове страхування

Коментарів нема