24 травня 2012 року Верховною Радою України був прийнятий у другому читанні Закон України «Про  внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» 4834-VI (надалі - Закон).
Цей Закон є комплексним. Він  врегулював  багато  норм податкового законодавства, які давали  підстави для неоднозначного  тлумачення,  ускладнювали процедури адміністрування податків, створювали  перешкоди для реалізації платниками податків своїх прав.
Законом вносяться до Податкового кодексу зміни відносно механізму визначення вартості автомобілів для цілей оподаткування операцій з їх продажу податком на доходи фізичних осіб.
Передбачено, що платник сам зможе вибирати метод, за яким визначатиметься дохід від продажу автомобіля, - не нижче оцінної вартості, як зараз, або не менше середньоринкової ціни транспортного засобу. Середню вартість по ринку щокварталу визначатимуть в Мінекономрозвитку з урахуванням року випуску, пробігу і аналізу фактичних цін продажу відповідного рухомого майна. Ці дані в обов'язковому порядку публікуватимуться на сайті міністерства. Ставка ПДФО залишиться такою, що діє - 1% при продажі не частіше одного разу в рік і 5% при реалізації другого і подальших об'єктів майна.
Крім того, згідно із Законом, відміняється необхідность сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при другій і подальших реєстраціях транспортних засобів. Збір до Пенсійного фонду стягуватиметься тільки при первинній реєстрації, крім того, його ставка буде диференційованою - 3% за автомобіль вартістю до 165 прожиткових мінімумів (81,83 тис. грн), 4% - до 290 прожиткових мінімумів (319,58 тис. грн) і 5% - понад 290 прожиткових мінімумів. Це дозволить фізичним особам укладати угоди купівлі-продажу автомобілів у встановленому законом порядку.
Також Законом передбачено зменшення розміру державного мита за посвідчення договорів відчуження транспортних засобів. При нотаріальному посвідченні договорів відчуження рухомого майна на користь дітей, одного з подружжя, батьків з 1% від суми договору (не нижче дійсної вартості транспортного засобу) до одного неоподатковуваного мінімуму (17 грн) і з 5% до 5 неоподатковуваних мінімумів (85 грн) для інших осіб.


Автор консультації: Василенко Катерина Володимирівна
Консультація актуальна на дату: 06.11.2012
Кількість переглядів: 1536
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (0): 0.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Коментарів нема