Кількість працюючої молоді, що поєднує навчання та роботу постійно зростає. Молоді та ініціативні знаходять себе не лише у лекційних аудиторіях, а й  гармонійно вливаються в трудові колективи. Однак чи знають вони про ВСІ свої можливості? 
   Відповідно до норми статті 169 Податкового кодексу України (далі ПКУ) платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги. Для будь-якого платника податку розмір пільги становить 100% розміру прожиткового мінімуму встановленому ПКУ на 1 січня звітного податкового року. Враховуючи норми підпункту 1.3 статті 169 ПКУ учні, студенти та аспіранти мають право на отримання пільги у розмірі 150% прожиткового мінімуму.
   Оскільки станом на 2015 рік розмір прожиткового мінімуму з 1 січня становить 1176 гривень, розмір пільги складатиме – 1764 гривень. 
   Однак потрібно брати до уваги те, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. На сьогодні це становитиме суму у розмірі 1650 гривень. Таким чином, у разі якщо Ваша заробітна плата перевищує цей ліміт Ви не можете претендувати на соціальну пільгу.
Водночас підпунктом 169.2.3 статті 169 ПКУ передбачено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету. Тобто, якщо Ви студент бюджетної форми навчання, то Ви втрачаєте право на дану пільгу.
   Отже, якщо Ви :
•    Студент контрактної форми навчання
•    Поєднуєте навчання з роботою
•    Отримуєте заробітну платню у розмірі, що не перевищує 1650 гривень,
то у Вас є право отримувати заробітну платню, із якої не будуть стягуватися податки. 

 

Консультацію підготувала помічник консультанта Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Рогальська Надія Володимирівна

 

 


Автор консультації: Рогальська Н.В.
Дата надання консультації: 02.11.2015
Кількість переглядів: 838
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (2): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: зарплата, стипендії, студент, податкова пільга, податки

Коментарів нема