Всім відомо, що авіакомпанії зазвичай продають квитків більше, ніж місць у салонах. Тобто це означає, що навіть коли квиток у вас на руках, то все одно існую ризик, що ви можете не відлетіти своїм рейсом. Що робити в таких випадках і як можна обернути ситуацію на свою користь?
  Ті, хто регулярно приїжджає в аеропорт до закінчення реєстрації, мабуть , вже стикалися з овербукінгом, тобто вам відмовляли у посадці із-за того що всі місця в літаку зайняті. Постає питання як взагалі таке можливе, адже заздалегідь відомо, скільки квитків продано і скільки місць вміщає літак?
  Овербукінг має свої причини:
1) технічна – це заміна борту в результаті яких-небудь неполадок. Наприклад, на рейс заявлений Airbus A321-200 на 169 місць, але по технічним причинам літак довелося замінити на Airbus A320-200 на 156 місць. Якщо всі місця в літаку були викуплені, то виходить, що 13 чоловік полетять іншим рейсом.  
2)економічна. 
  Так як, рейси більшості авіакомпаній завантажені приблизно на 65-75%, не дивлячись на це, квитків продається значно більше. Це зумовлюється тим, що не всі пасажири, що купили квиток, полетять. Оскільки одні можуть запізнитися, інші передумають в останню мить.  Деякі тарифи передбачають анулювання квитка і зміну дати вильоту навіть в разі no-show(нез'явлення на рейс).  
  З якого моменту вважається no-show, залежить від авіакомпанії. В одних компаніях це запізнення на реєстрацію, в інших – на посадку або виліт літака.  
 Саме тому ,щоб остаточно не увійти в мінус, ВСІ авіакомпанії використовують овербукинг.  Відсоток овербукинга на конкретному рейсі залежить від багатьох чинників: сезону, даних про статистику no-show на конкретному рейсі і так далі  
  Найчастіше зіткнутися з овербукингом можна в розпал туристичного сезону на популярних напрямах, відразу після свят, коли багато хто летить додому або, навпаки, на відпочинок.  
  Постає питання , що робити в даному випадку?   
  Є два варіанти розвитку подій:  
  Перший: якщо у вас був заброньований квиток в перший або бізнес клас, а вільні місця в економові ще залишилися, то ви полетите, але 
клас обслуговування вам знизять.  В цьому випадку ви маєте право на відшкодування вартості квитка, залежно від відстані перельоту:  (1500 км. і менш – 30% від вартості квитка; 1501 км. -3500 км., (окрім перельотів між країнами ЄС і заморськими територіями Франції) – 50% від вартості квитка; всі перельоти, що не потрапляють під пункти (1) і (2), – 75% від вартості квитка).
  Другий: Вам відмовлять в посадці. По правилах співробітники авіакомпанії повинні запитати у останніх пасажирів, чи хоче хто-небудь поступитися вам своїм місцем в обмін на бонуси авіакомпанії. 
  В цьому випадку у вас три варіанти:
- не летіти і повернути повну вартість авіаквитка (навіть якщо тариф поверненню не підлягав) або ту частину квитка, якою ви не скористалися;
- полетіти найближчим рейсом іншої авіакомпанії у той самий пункт призначення або найближчий до нього;
- полетіти в іншу дату тією ж або іншою авіакомпанією. 
 Якщо ж все таки  ви вирішили летіти найближчим вільним рейсом, то авіакомпанія зобов'язана безкоштовно запропонувати вам:  
    безкоштовне харчування (або закуски) залежно від часу очікування наступного рейса;
    поселення у готель;
    транспорт між аеропортом та місцем тимчасового мешкання;
    2 телефонних дзвінка, або факс, або електронну пошту.
  Також у вас є право запросити від перевізника матеріальну компенсацію. Проте не дивлячись на все вище перераховане від овербукінга є певні плюси.
  Як було зазначено вище, якщо у вашому класі обслуговування не залишилося місць, то вам його можуть знизити. Але, якщо квиток був придбаний в економ клас, а в бізнесі місця ще залишилися, то вас можуть пересадити в бізнес.  
   Стоповер – звичайна пересадка, яка триває більше ніж 24 години.
  Тож для чого потрібний стоповер? Дехто використовує стоповер для ділових зустрічей, а хтось , щоб провідати родичів. В будь-якому випадку, стововер допоможе отримати незабутні враження від будь-якої подорожі. Все залежить від вашого вибору і тривалості подорожі.
  Стоповери можуть бути різної тривалості, фактично  не встановлюється якогось обмеження в часі.
  Але в дійсності, по-перше, нескінченний  стопове вам ніхто не дасть, а по-друге, за довгий стопове авіакомпаній попросять скоріш за все вас доплатити.
  Щоб купити квиток зі стоповером необхідно шукати «складний маршрут». 

  Що стосується українського законодавства, то ст. 911 Цивільного кодексу України передбачає: пасажир має право зробити не більше однієї зупинки в дорозі з подовженням строку чинності проїзних документів( квитка) не більше ніж на 10 діб, а в разі хвороби - на весь час хвороби.

 


Автор консультації: Дорощенко Катерина
Консультація актуальна на дату: 04.05.2015
Кількість переглядів: 1082
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (4): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Теги матеріалу: стоповер, овербукінг

Коментарів нема