За загальним правилом, дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя.

    Згідно з ст. 136 СК України особа, яка записана батьком дитини   має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. При цьому  оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття.

   Для того, щоб позов було задоволено судом, позивач повинен довести такі фактичні дані, які свідчать про те, що позивач не є кровним батьком дитини, а саме:

  •  проживання подружжя тривалий час окремо ( довідка з місця роботи, що він у період зачаття дитини перебував у довгостроковому відрядженні за межами країни; довідка військкомату, що він у цей час перебував у зоні військових дій; показання свідків, що сторони проживали окремо тривалий час);
  •  медичні картки породіллі, у яких буде встановлено час зачаття дитини або орієнтована дата;запис про те, чи дитина народжена доношеною (недоношеною);
  •  медичні документи позивача про стан здоров’я до зачаття, які свідчать про те, що він за станом здоров’я не міг бути батьком дитини;
  •  висновок судово-медичної експертизи, судово-генетичної про відсутність кровного споріднення.

   Найчастіше застосовують останній спосіб, який є найефективнішим, - аналіз ДНК. Але, на жаль, проведення цієї експертизи є «недешевим».

   Особа, яка в момент реєстрації її батьком дитини знала,  що не є таким, а також особа, котра дала згоду на штучне запліднення своєї дружини, не мають права оспорювати батьківство.

    Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини.

  Зверніть увагу, що  до вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.


Автор консультації: Раулець Марина Олегівна
Консультація актуальна на дату: 21.04.2015
Кількість переглядів: 1332
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (4): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: шлюб, судово-медична експертиза, судово-генетична експертиза, батьківство, дитина, зачаття

Коментарів нема