На жаль, у сучасному суспільстві часто трапляються випадки, коли подружжя, фактично припинивши шлюбні відносини, не звертаються до суду з метою отримання офіційного документа про розлучення. Якщо у такої жінки народжується дитина, то батьком вражається її чоловік, тобто дитина  вважається такою, що походить від подружжя.

Коли мати звертається до органу державної реєстрації актів цивільного стану з метою отримати свідоцтво про народження дитини, то батьком автоматично записується її чоловік, незалежно від того чи згоден він, чи ні.

Якщо мати бажає отримати свідоцтво про народження дитини з іншим записом у графі батько, то вона має звернутись до органів реєстрації актів цивільного стану, суду.

Відповідно до статті 138 Сімейного кодексу України жінка,  яка  народила  дитину у шлюбі,  має право оспорити батьківство  свого  чоловіка,  пред'явивши  позов  про  виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини.

Але існують обмеження:

-          - такі вимоги задовольняються тільки за наявності заяви іншої  особи   про  своє батьківство.

-          - з такими вимогами можна звернутись до суду не пізніше як через рік після реєстрації народження дитини.

Законодавство передбачає можливість оспорювати своє батьківство. Відповідно до статті 136 Сімейного кодексу України у  разі  доведення  відсутності  кровного  споріднення між особою,  яка записана батьком,  та дитиною суд постановляє рішення про  виключення  відомостей  про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання  батьківства  можливе  лише  після  народження дитини і до досягнення нею повноліття. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини.

Після отримання рішення суду необхідно звернутись до органів реєстрації актів цивільного стану, які внесуть зміни у свідоцтво про народження (відповідно до наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення  та анулювання» від 12.01.2011р. 96/5).

Для того, щоб не допускати таких ситуацій у разі зміни сімейного стану необхідно вчасно оформляти документи.


Автор консультації: Шликова Альона
Дата надання консультації: 18.01.2013
Кількість переглядів: 4060
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (1): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: свідоцтво про народження, органи реєстрації актів цивільного , дитина, народження

Коментарів нема