Доброго дня, консультанти Юридичної клініки! Скажіть, чи можуть зарахувати мені до спеціального стажу роботу на наукових посадах у навчальному закладі м.Губкін Російської Федерації у період з 01.02.1995 по 08.04.2002 рр., якщо зараз я проживаю і отримую пенсію на території України ?

Доброго дня!

             Як я зрозуміла, суть питання полягає втому, що Ви працювали з 01.02.1995 по 08.04.2002 р. у м.Губкін Російської Федерації у навчальному закладі на наукових посадах і тепер, проживаючи на території України, хочете, щоб цей період зарахувався Вам як спеціальний стаж і відповідно до цього підвищився розмір Вашої пенсії.

             По-перше, у статті 7 Угоди між Урядами України та Російської Федерації про трудову діяльність і соціальний захист громадян України і Росії, які працюють за межами меж своїх країн, від 14.01.1993 року, зазначається, що питання пенсійного   забезпечення   регулюються   Угодою  про гарантії прав громадян  держав-учасниць  співдружності  Незалежних Держав  у  галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року (далі – Угода) та двосторонніми угодами в цій галузі.
          Відповідно до п.2 ст.6 Угоди, для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільгових умовах і за вислугу років, громадянам держав - учасниць Угоди враховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до набуття чинності цією Угодою. Згідно з документами, які Ви надали для вирішення поставлених нам запитань, Ви працювали з 01.02.1995 року по 08.04.2002 року у м.Губкін Російської Федерації у навчальному закладі на наукових посадах. Цей період не можна зарахувати до наукового стажу, оскільки згідно з вище наведеним положенням, підстав для зарахування до наукового стажу періодів після 13.03.1992 року в країнах СНД немає. Врахування спеціального стажу цією Угодою не передбачено.

             По-друге, поняття спеціального стажу з’явилось в українському законодавстві з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності» від 01.12.1998 року.У ньому зазначається, що пенсія науковому    працівнику   призначається   за   рахунок Державного бюджету України за наявності стажу роботи не менше 20 років,  у тому числі стажу роботи науковим працівником не менше 15 років (жінкам). 

             Але: У цьому Законі, який і на сьогоднішній день є чинним, у статті 24 закріплено, що право на призначення пенсії за  цим  Законом  поширюється  на наукових  працівників  державних  наукових установ та організацій, які вийшли на пенсію до набрання чинності цим Законом», тобто до 1998 року.     

            Отже, достатніх правових підстав для позитивного вирішення питання стосовно зарахування Вам до наукового стажу періоду роботи з 01.02.1995 року по 08.04.2002 року у м.Губкін Російської Федерації у навчальному закладі на наукових посадах не вбачається.   



Автор консультації: Білоножко Юлія
Дата надання консультації: 14.09.2013
Кількість переглядів: 2496
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (8): 4.5
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: угода, спеціальний стаж, наукові посади, Пенсія, країн СНД, бюджет, науковці, нарахування пенсій

Коментарів нема