постера нет

На сьогодні питання про можливість надбавок до пенсій дітям війни є одним з найбільш актуальних.

З прийняттям Закону України „Про соціальний захист дітей війни” з 2006 року держава взяла на себе зобов’язання підвищувати пенсії чи іншу соціальну допомогу, яка виплачується замість неї, на 30% мінімальної пенсії за віком. Згідно частини 3 статті 22 Конституції України, при прийнятті нових законів чи внесенні змін в діючі закони не має допускатися звуження об’єму і змісту основних прав і свобод.

Згідно Рішення Конституційного суду України від 11 жовтня 2005 року №8-рп/2005, „...звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик, можливостей людини, які відображуються відповідними правами і свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження об’єму прав і свобод – це зменшення кола суб’єктів, розміру, території, часу, кількості благ чи яких-небудь інших кількісних вимірюючих показників використання прав і свобод, тобто їх кількісні характеристики...”.

Оскільки право на 30-відсоткову доплату до мінімальної пенсії було встановлено законом, то це право має кількісну характеристику і воно підпадає під охорону статті 22 Конституції України. Зменшення розміру цього права, тобто зменшення розміру цієї доплати є звуженням об’єму прав громадян, а тому – не допускається. Тим паче, спроба внести такі зміни все ж таки була. Законом України „Про Державний бюджет України на 2008 рік і внесення змін до деяких законодавчих актів України” стаття 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” була викладена абсолютно по-іншому; розмір надбавки для дітей війни визначили як для учасників війни (а для учасників війни по Закону „Про соціальний статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” така надбавка складає 10 відсотків)....

 

Повна версія статті -  http://vecherniy.kharkov.ua/news/62262/


Ім’я автора не додане
Консультація актуальна на дату: 19.07.2012
Кількість переглядів: 2416
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (1): 1.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: 30 відсотків, діти війни

1

  1. Stalls

    Чому б не публікувати весь текст, щоб не було потреби переходити ще на інші сайти? cool smile

    0   Спам