постера нет

Згідно статті 10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначається один з цих видів пенсії за її вибором.

Згідно частини 3 статті 45 цього Закону, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.

Згідно положень частини 2 статті 40 цього Закону, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається, зокрема, з урахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Таким чином, отримання пенсії за віком фактично буде переводом з одного виду пенсії на інший, а юридично має бути оформлено як перше призначення пенсії. Для цього з моменту набуття права на пенсію за віком необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії за віком з одночасним поданням документів, передбачених статтею 45 Закону, про що йшлося вище.


Консультацію підготовлено консультантом Юридичної клініки Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" Дмитренко Тетяною.

 


Ім’я автора не додане
Консультація актуальна на дату: 25.07.2012
Кількість переглядів: 3979
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (2): 4.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: перехід на інший вид пенсії, пенсія по інвалідності

1

  1. Komfort057

    Молодец консультант Татьяна Дмитренко- respect Вопросы по пенсиям мало кто внятно разъясняет и люди с трудом понимают как выходить на пенсию, как исчисляется размер...Респект консультанту thumb

    0   Спам