постера нет

Чи має цивільна дружина право на спадщину за законом?
Цивільна дружина згідно з законом є спадкоємцем четвертої черги, відповідно до статті 1264 ЦК у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
Розглянемо ситуацію коли цивільна дружина є єдиним спадкоємцем, тобто у разі відсутності I,II,III черги осіб спадкоємців.
То в такому випадку для отримання права на спадкування необхідно:
- по-перше, довести факт сумісного проживання однією сімєю без реєстрації шлюбу з громадянином. Для цього необхідно подати заяву до суду за місцем реєстрації місця проживання, з проханням встановити факт проживання однією сімєю без реєстрації шлюбу. Для позитивного рішення суду матимуть значення будь-які докази вашого спільного проживання.
- по-друге, після того, як рішенням суду буде встановлено факт спільного проживання (тобто фактично узакониться цивільний шлюб) можна йти до нотаріуса (приватного або державного) й пред’являти його, таке рішення нотаріус не може ігнорувати. З цього моменту ви офіційно стаєте спадкоємцем.
Розглянемо іншу ситуацію коли разом з цивільною дружиною заяву про прийняття спадщини подали спадкоємці попередніх черг ( I,II,III ), то в такій ситуації потрібно виконати вищезазначені пункти, а також подати позовну заяву до суду про одержання права на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування (ч.2 ст. 1259 ЦК). Реалізація такого права можлива за умови, що особа, яка бажає змінити черговість одержання права на спадкування, протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. Тобто якщо спадкоємець 4 черги може довести, по-перше, що спадкодавець хворів на тяжку хворобу, був похилого віку або скалічений, тобто у безпорадному стані, по-друге, спадкоємець протягом тривалого часу опікувався, матеріально забезпечував, надавав іншу допомогу спадкодавцеві, то є сенс звернутися до суду з позовною заявою про зміну черговості отримання права на спадкування. При цьому під поняттям «опікування» слід розуміти надання звичайної Допомоги: прибирання квартири, прання речей, приготування їжі. Під матеріальним забезпеченням розуміється оплата комунальних послуг, придбання ліків, особистих речей для хворого.


Автор консультації: Барашков Дмитро
Дата надання консультації: 23.03.2013
Кількість переглядів: 3504
Написати листа автору


Оцінки консультації (6): 4.5
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Коментарів нема