постера нет

Прошу дати відповідь, чи має право вихователь ДНЗ під час чергової атестації 2012-2013 року претендувати на підтвердження кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" і присвоєння педагогічного звання "вихователь-методист", якщо в закладі його досвід роботи ще не вивчався (і не думав вивчатися ), не узагальнювався, і, відповідно, не схвалювався педагогічною радою, і до 10 жовтня 2012 року не було ні подання керівника, ні подання членів педагогічної ради закладу про те, щоб розпочати вивчати досвід роботи цього вихователя. Як діяти атестаційній комісії, якщо 10.10.2012 року педагог все-таки напише заяву з проханням про підтвердження кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" та присвоєння йому педагогічного звання "вихователь-методист" по наслідках чергової атестації 2012-2013 року, адже, досвід його роботи не вивчався і не узагальнювався в закладі? Хіба це можливо зробити за декілька місяців? Який порядок (механізм) і терміни вивчення і узагальнення досвіду роботи педагога, чим він регламентований, якими нормативними документами.

 

Щодо Вашого питання повідомляємо таке:

 Щодо того як діяти атестаційній комісії , якщо 10.10.2012 року педагог все-таки напише заяву з проханням про підтвердження кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" та присвоєння йому педагогічного звання "вихователь-методист" по наслідках чергової атестації 2012-2013 року адже досвід його роботи не вивчався і не узагальнювався в закладі ? То це питання регулюється наказом Міністерства освіти і науки України 06.10.2010 N 930 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 р. за N 1255/18550).

 У типовому положенні про атестацію педагогічних працівників зазначено, що щороку до 10 жовтня керівники навчальних та інших закладів, працівники яких атестуються, подають до відповідних атестаційних комісій списки педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації, із зазначенням строків проходження підвищення кваліфікації. У цей самий строк до атестаційних комісій подаються заяви педагогічних працівників про позачергову атестацію, про перенесення строку атестації, подання керівника або педагогічної ради закладу про присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності (Абзац перший пункту 3.1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 1473 від 20.12.2011).

 Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 2/1-13-430 щодо надання роз'яснення з питань атестації. У зв'язку із внесенням змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників , затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930 (далі - Типове положення), всі працівники, які мають педагогічні звання, повинні під час чергової атестації також атестуватися на відповідність раніше присвоєним педагогічним званням. Атестація на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню здійснюється, як правило, не рідше одного разу на п'ять років.

 Слід зауважити, що Типове положення не передбачає подання педагогічним працівником до атестаційної комісії заяв про присвоєння педагогічного звання. Не потрібно також подавати заяву про атестацію на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню.

 Присвоєння педагогічних звань здійснюється лише за поданням керівника або педагогічної ради навчального закладу. Для атестації на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню достатньо включити працівника до списку осіб для проходження чергової атестації.

 

Відповідь підготувала консультант Юридичної клініки Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" Токарь Яна та Щербакова Ілона.

 Куратор Гончаренко Валентина Миколаївна, асистент кафедри трудового права Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого"


Автор консультації: Токарь Яна, Щербакова Ілона,
Дата надання консультації: 16.09.2013
Кількість переглядів: 1861
Адреса електоронної пошти не вказана
Надрукована версія в ЗМІ: перейти


Оцінки консультації (3): 4.7
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Теги матеріалу: чергова атестація, педагогічний працівник, присвоєння педегогічного звання, атестація

Коментарів нема