Останнім часом роботодавці стали активно вводити практику утримання встановленої суми із заробітної плати за будь яке порушення на роботі, яке стосується або трудових обов’язків чи розпорядку дня чи інших порушень, не пов’язаних із нанесенням працівником збитків роботодавцю. Чи мають роботодавці законні підстави діяти таким чином?

Стаття 43 Конституції України закріплює основні права осіб у сфері праці, серед яких право на невимушену працю, право на захист від незаконного звільнення, а також право на заробітну плату.

Порушення працівником трудового розпорядку, невиконання встановленої трудовим договором і законодавством своєї трудової функції, якщо такі дії не призвели до заподіяння матеріальних збитків роботодавцю, тягнуть за собою притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності. Якщо вести мову про загальну дисциплінарної відповідальності, то відповідно до статті 147 Кодексу законів про працю (далі КЗпП) за порушення трудової дисципліни до працівника можуть бути застосовані лише такі стягнення, як догана або звільнення. Ці стягнення, якщо аналізувати диспозицію вищевказаної статті, закріплені вичерпним чином і не підлягають розширенню роботодавцем.

Таким чином, утримування частини заробітної плати роботодавцем за подібні порушення працівника є неправомірним і є підставою для звернення у суд за захистом працівником своїх прав.


З повним текстом статті можна ознайомитися у газеті «Вечерний Харьков» випуск № 35 (9859) від 29.03.2012р.

консультація підготовлена консультантом Агарковим Олександром


Автор консультації: Олександр
Консультація актуальна на дату: 18.07.2012
Кількість переглядів: 2478
Написати листа автору


Оцінки консультації (0): 0.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: штрафи на зарплату, трудове право, утримання із заробітної плати

Коментарів нема