Так, згідно з ч.3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    Працівник має право звернутися до суду для захисту свого порушеного права. Відповідно до п.6 ст.232 КЗпП  безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних  судах розглядаються трудові спори за заявами працівників про оформлення трудових відносин у разі виконання ними роботи без укладення трудового договору та встановлення періоду такої роботи.

   При цьому,як відзначає ст. 235 КзпП, орган, який розглядає трудовий спір, тобто суд, при винесенні рішення про:

  • оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору;
  •  встановлення періоду такої роботи;
  •  встановлення періоду роботи на умовах неповного робочого часу;
  • встановлення періоду роботи у разі фактичного виконання роботи повний робочий час.

    ОДНОЧАСНО ПРИЙМАЄ РІШЕННЯ ПРО:

  1. нарахування та виплату   працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати;
  2. про нарахування та сплату відповідно до законодавства податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановлений період роботи.

Пам’ятайте! Роботодавець несе відповідальність у вигляді штрафу  у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно  такі порушення:

  • фактичний допуск  працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
  •  виплата  заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.


Автор консультації: Марина Раулець
Консультація актуальна на дату: 02.03.2015
Кількість переглядів: 1602
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (0): 0.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: заробітна плата, трудовий договір, трудовий спір, суд

Коментарів нема