У зв'язку з ситуацією, що склалася на сьогодні, виникає багато питань з приводу того, чи мають якісь пільги члени сімей військовослужбовців, яким надано статус учасників бойових дій, і, якщотак, то, які саме.
Відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії  їх соціального захисту" пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо надаються також і членам сімей учасників бойових дій, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього. Це, зокрема:
75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю);
75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
Також необхідно врегулювати питання щодо пільг та виплат членам сімей загиблих військовослужбовців. До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб, належать:
• утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв'язку з цим виплачується пенсія;
• батьки;
• один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;
• діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;
• діти, які мають свої сім'ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття;
• діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти
Виплата одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців передбачена статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Порядок виплати допомоги за цим Законом визначено постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975. Загальний розмір допомоги становить 609 тис.грн. (500 кратний розмір прожиткового мінімуму (1218 грн.) для працездатних осіб).
Виплата допомоги здійснюється членами сімей, батькам та утриманцям загиблого військовослужбовця (в рівних частках кожному).
Оформлення документів для виплати допомоги здійснюють обласні військові комісаріати за місцем проживання отримувачів допомоги.
Після отримання військкоматом усіх необхідних документів, вони подаються в Департамент фінансів, після чого виносяться на розгляд комісії з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та осіб звільнених з військової служби.
Рішення про призначення та виплату допомоги згідно з нормативно-правовим актом Кабінету Міністрів України приймає головний розпорядник коштів, тобто Міністр оборони України, який затверджує протокол засідання згаданої комісії. Після чого Департамент Фінансів Міністерства оборони України перераховує кошти до обласних військових комісаріатів для виплати заявникам.
Документи, які потрібно надати для призначення допомоги:
— заява про виплату одноразової грошової допомоги;
— копія свідоцтва про смерть;
— копія лікарського свідоцтва про смерть;
— витяг із наказу командира військової частини про виключення військовослужбовця із списків особового складу частини;
— витяг з послужного списку загиблого, де зазначені дані про призов на військову службу та про склад сім’ї;
— копії сторінок паспорта отримувача одноразової допомоги з даними про прізвище, ім’я та по-батькові і місце реєстрації;
— копія ідентифікаційного номеру отримувача допомоги;
— довідка з ЖЕК про склад сім’ї загиблого;
— копія свідоцтва про народження загиблого (для виплати допомоги батькам загиблого);
— копія свідоцтва про шлюб (для виплати дружині загиблого);
— копія свідоцтва про народження дитини (для виплати дітям загиблого).
Всі копії завіряються у військовому комісаріаті (військові частини), який приймає документи для виплати одноразової допомоги.


Автор консультації: Анна
Консультація актуальна на дату: 17.11.2014
Кількість переглядів: 2125
Написати листа автору
Соціальні мережі сторінка автора


Оцінки консультації (0): 0.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Коментарів нема