З 21 січня 2015 року на Донбасі почав діяти новий порядок здійснення контролю за переміщенням осіб та транспортних засобів. В'їзд у зону АТО та виїзд з неї громадян України та іноземців здійснюється за умови пред'явлення паспортного документа та перепустки. Оформлення таких перепусток здійснювалося координаційними групами, які були створені при управліннях МВС у містах Старобельськ, Дебальцево, Велика Новосілка, Маріуполь.
     Але, нажаль, ця система не виправдала себе. Величезні черги, дуже повільний прийом документів та невизначеність з приводу того, коли перепустка буде готова призвели до того, що Служба безпеки України та Держприкордонслужба спільно розробили новий порядок отримання перепустки. Ще однією причиною оновлення процедури є окупація бойовиками міста Дебальцево, в якому знаходилась координаційна група.
     На сьогоднішній день діє наступний Тимчасовий порядок здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей:
Перепустки видаються для одноразового та багаторазового в’їзду або виїзду на термін вказаний у заяві громадянина.
Видача перепусток здійснюється протягом 10 днів з дати подачі необхідних документів. Дані про дітей до 16 років вносяться до документів батьків.
Для отримання перепустки особа має надати такі документи:
Для громадян України, які досягли 16 років:
Заяву, в якій обов’язково вказується маршрут переміщення (населені пункти), термін перебування в районі проведення АТО (контрольованій чи неконтрольованій території).
Оригінал паспортного документа (після пред’явлення повертається).
Копію сторінок паспортного документа (особисті дані особи, місце та дата видачі, місце реєстрації);
Копія ідентифікаційного податкового номера (ІПН)
Документ, що підтверджує мету в’їзду на неконтрольовану територію:
- копії документів, що підтверджують проживання особи, яка бажає в’їхати на неконтрольовану (контрольовану) територію проведення АТО, або її близьких осіб (родичів чи членів сім’ї) на території проведення АТО;
- документ, що підтверджує місце поховання родичів або членів сім’ї на неконтрольованій (контрольованій) території;
- телеграми про смерть або хворобу родичів або членів сім’ї на неконтрольованій (контрольованій) території (мають бути завірені закладами охорони здоров’я);
- документи, що підтверджують право власності на об’єкти нерухомості, які знаходяться на неконтрольованій (контрольованій) території;
- інші документи, що можуть підтвердити мету в’їзду на неконтрольовану (контрольовану) територію.
Для працівників Укрзалізниці, які здійснюють регулярні поїздки на неконтрольовану (контрольовану) територію підприємство подає до координаційної групи списки таких осіб та відповідні документи. 
Для іноземців та осіб без громадянства:
Заяву, в якій обов’язково вказується маршрут переміщення (населені пункти), термін перебування в районі проведення АТО (контрольованій чи неконтрольованій території).
Оригінал паспортного документа (після пред’явлення повертається).
Документ, що підтверджує законність перебування на території України (для іноземців та осіб без громадянства).
Копію сторінки паспортного документа або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними особи, з перекладом українською мовою, засвідченим в установленому порядку;
Документ, що підтверджує мету в’їзду на неконтрольовану територію:
- копії документів, що підтверджують проживання особи, яка бажає в’їхати на неконтрольовану (контрольовану) територію проведення АТО, або її близьких осіб (родичів чи членів сім’ї) на території проведення АТО;
- документ, що підтверджує місце поховання близьких осіб на неконтрольованій (контрольованій) території;
- телеграми про смерть або хворобу близьких осіб на неконтрольованій (контрольованій) території (мають бути завірені закладами охорони здоров’я);
- документи, що підтверджують право власності на об’єкти нерухомості, які знаходяться на неконтрольованій (контрольованій) території;
- інші документи, що можуть підтвердити мету в’їзду на неконтрольовану (контрольовану) територію;
документ, що підтверджує наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування на території України або відповідні гарантії приймаючої сторони.
У разі виконання дипломатичних та консульських функцій, у тому числі в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна до пакету документів додається клопотання, погоджене МЗС України.
Видача дозволів на перевезення вантажу (товарів) до або з неконтрольованої території:
Громадянин (власник або уповноважена ним особа), який має намір ввезти або вивезти вантаж (товар), крім гуманітарної допомоги (продукти харчування, одяг, взуття, ліки, предмети гігієни, тощо) та вугільної продукції (код за УКТЗЕД (на рівні 4 знаків): 2701 – вугілля кам’яне, антрацит, брикети, котуни та аналогічні види твердого палива, одержані з кам’яного вугілля; 2704 – кокс, напівкокс з кам’яного вугілля), до/з тимчасово неконтрольованих територій повинен звернутись з відповідною заявою до Головного міжрегіонального управління оперативного забезпечення зони проведення антитерористичної операції Державної фіскальної служби України (далі – ГМУОЗ АТО ДФСУ), представники якого знаходяться у наступних населених пунктах:
04053, м. Київ, Львівська площа, 8 (ДФС України);
84313, м. Краматорськ, бульвар Машинобудівників, 22 (ДПІ у м. Краматорськ ГУ ДФС України в Донецькій області);
87526, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114 (ГУ ДФС України в Донецькій області);
93113, м. Лисичанськ, вул. Свердлова, 347 (ДПІ у м. Лисичанськ ГУ ДФС України в Луганській області), а також за місцем розташування визначених вантажних КПВВ.
Заява відповідного зразка (Додаток 2) подається у письмовій формі за визначеними адресами та дублюється на електронну адресу ГМУОЗ АТО ДФСУ:ato@sfs.gov.ua.
Заяви, які оформлені з порушенням, до розгляду не приймаються.
Органи ДФСУ у термін до 5 (п’яти) робочих днів здійснюють перевірку та ГМУОЗ АТО ДФСУ надсилає подання до КЦ щодо включення до Переліку суб’єктів господарювання, яким надано право перевозити визначені товари до або з тимчасово неконтрольованої території Донецької та Луганської областей (далі – Перелік).
Щодо вантажів з гуманітарною допомогою, подання до КЦ подає Мінсоцполітики.
Щодо вугільної продукції – подання до КЦ подає Міненерговугілля.
КЦ розглядає подання ДФСУ, Мінсоцполітики та Міненерговугілля протягом:
Гуманітарна допомога – до 3 (трьох) робочих днів;
Товари для виробничих потреб – до 10 (десяти) робочих днів;
Інші товари – до 30 (тридцяти) робочих днів.
    Оформлення таких перепусток здійснюється безкоштовно координаційними групами, які створені при управліннях (відділах) МBС у містах Старобельськ, Артемівськ, Велика Новосілка, Маріуполь:
 
Старобельськ (сектор «А»)
«Луганськ — Станично-Луганське — Широкий»,
«Стаханов – Первомайск – Золоте – Гірське - Лисичанськ»,
 
Артемівськ (сектор «С»)
«Фащівка — Дебальцеве — Артемівськ»,
«Горлівка — Артемівськ»,
 
Велика Новосілка (сектор «Б»)
«Донецьк — Курахове»,
«Донецьк — Маріуполь (через Волноваху)»,
 
Маріуполь (сектор «М»)
«Новоазовськ — Красноармійськ — Талаківка — Маріуполь».

У Держприкордонслужбі обіцяють перейти на електронну систему пропусків перетину лінії розмежування в АТО з 25 березня.
Сутність електронних пропусків полягає в тому, що для перетину лінії розмежування необхідно мати при собі лише паспорт, а уповноважена особа буде лише звіряти інформацію з базою даних.
Про це розповів голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко під час брифінгу в п'ятницю.
"Ми зі Службою безпеки спільно створили єдину базу тих осіб, яким видано паперові перепустки. Поки що туди внесені всі особи практично на 100%, які отримали посвідки, звертаючись до центрів видачі", - зазначив він.
Назаренко також нагадав, що електронна база дозволяє вносити додаткову інформацію щодо небезпечних об’єктів або осіб.
"І ми плануємо з 25 березня вже вилучати паперові перепустки. Тобто по людях, які на той час вже матимуть електронну перепустку, контролер ухвалюватиме рішення згідно із електронною базою", - зазначив він.
За словами Назаренка, далі за видачу перепусток відповідатиме СБУ.


Ім’я автора не додане
Консультація актуальна на дату: 23.03.2015
Кількість переглядів: 1196
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (0): 0.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Коментарів нема