5.)  ФІНАНСОВІ ОПЕРАЦІЇ

        Штучно-створений ажіотаж

        Дуже часто інтернет-шахраї, видаючи себе за незалежних економічних аналітиків або просто обізнаних осіб, поширюють завідомо неправдиві дані про юридичних осіб для формування агресивного попиту на їх акції. Автори таких заяв посилаються на володіння закритою інформацією про використання надійної системи відбору вигідних акцій, що грунтується на фундаментальному та технічному аналізі. Вони  замовчують  те, що самі заздалегідь купили ці акції за низькою ціною, щоб потім вигідно продати їх на хвилі штучно підігрітого інтересу.

       У результаті створеного таким чином штучного ажіотажу щодо акцій, ціна на них зростає. Злочинець заробляє на продажі своїх акцій за завищеною ціною.  Найчастіше подібні афери провертаються з рідко торгованими акціями маловідомих і невеликих компаній. При цьому маніпуляцію з такими акціями крім низької ціни полегшує відсутність доступу до достовірної інформації про компанію.

Такі переваги Інтернету як анонімність та існування можливості охопити велику аудиторію, висока швидкість передачі інформації і набагато більш низька вартість її розповсюдження роблять Інтернет дуже зручним і доступним інструментом для шахрайських дій. Інвесторів, які оцінили простоту роботи в мережі, з’являється щорічно надзвичайно велика кількість. Інвестиційна діяльність завжди була улюбленою середовищем для діяльності будь-якого роду шахраїв. Система шахрайських прийомів у сфері інвестицій грунтується на звичайній людській жадібності. Так,багато хто з нас вкладає гроші через Інтернет в надії на легкий прибуток. Як правило, ця пропозиція неіснуючих, але дуже популярних проектів. Неодмінна умова таких пропозицій – гарантії повернення вкладеного капіталу разом з високими прибутками. В такому разі ви залишаєтеся не тільки без дивідендів, а й втрачаєте всі свої інвестиції.

 

   БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ

    Безкоштовний доступ в Інтернет є ще одиним варіантом інтернет-афери. Здійснити підключення «безкоштовного інтернету»  можливо  за заявою одного з сайтів, за допомогою гостьового входу. Його надають  ряд великих провайдерів своїм користувачам. Під гостьовим входом мається на увазі можливість безкоштовно походити по сайту самого провайдера. Вартість програми $8. Це обман, тому що не можна користуватися Інтернетом через гостьовий вхід. Можуть вас надути і на $20, запропонувавши послуги провайдера «нового покоління». За цю суму ви за допомогою зазначеного провайдера зможете нібито необмежено користуватися Інтернетом.

Що ж робити в такій ситуації?

   Звичайно, будь-яких працюючих програм, які зводять нанівець весь бізнес операторів стільникового зв’язку або провайдерів доступу в Інтернет, не існує. У будь-якому випадку, навіть найпростіша програма, яку можна законно використовувати, повинна бути написана більш-менш відомою компанією і мати відповідну ліцензію.


7.)  САЙТИ ДВІЙНИКИ

     Провокаційні сайти-двійники – це частина індустрії Ішахрайства в індустрії. Раніше вони створювалися заради розваги, а сьогодні це ціла галузь, в якій трудяться сотні людей. Це стало бізнесом, у якого є конкретні замовники і виконавці. Сайти містили забруднюючу і провокаційну інформацію. Так, особливо ця сфера інтернет шахрайства є найбільш заполітизованою. Існує в різних країнах ряд сайтів і блогів з офіційними сторінками кандидатів на посади державних службовців. Окрім цього сайти-двійники посідають вагоме місце і в сфері комерційної діяльності особи.

     Творців провокаційних сайтів-двійників можна притягти до кримінальної відповідальності за незаконне використання торговельної марки і шахрайство.         . Поряд зі взломами клієнтських баз банків і розоренням рахунків їх клієнтів, хакери промишляють підробкою сайтів відомих компаній. Діючи нібито від їхнього імені, шахраї укладають контракти з замовниками для того, щоб ці компанії перераховували гроші на їхній рахунок.   Одним із прикладів існування сайтів-двійників є наступний. Так, найбільший у світі аукціонний Інтернет-портал eBay відомий багатьом, але не всі знали про існування його двійника, організованого шахраями. Фальшивий eBay просив своїх користувачів вводити дані про свою кредитну картку, банківський рахунок, водійські права і номер соціального страхування. Потім цю інформації аферисти використовували для того, щоб знімати гроші з рахунків жертв.

Порада:

1. уважно вивчайте назву сайту: так, зазвичай різниця між сайтом «оригіналом» і «двійником» може бути у наявності чи відсутності однієї чи двох літер!!!    

2. зазвичай в текстах на оригінальному ресурсі трапляються граматичні помилки, логічні невідповідності та ряд інших недоліків – саме це має змусити вас задуматися над достовірністю сайту. На відміну від фальшивих, над справжніми сайтами працює велика кількість людей, які не допустять будь-яких помилок;

3. якщо в якості контактної адреси не вказано поштову скриньку або вона знаходиться на одній з безкоштовних поштових служб, то найвірогідніше, що це сайт-двійник;

4. відомі веб-сайти серйозних організацій, як правило, мають гостьову книгу і форуми. Причому там ви зможете побачити безліч надісланих повідомлень та різних коментарів.


8.) ПОШТОВИЙ ВІРУС ДЛЯ «ТОВСТОГО КЛІЄНТА»

      Іноді компанії отримують вірус в конверті звичайною поштою. Розрізняють два види компаній, що користуються електронним ресурсом. Так, існують «тонкі клієнти», що користуються лише браузером відповідного провайдера, та «товсті клієнти». Саме останні потребують установлення відповідного додаткового програмного забезпечення. Хакери про це знають і займаються тим, що розсилають корпоративним клієнтам листи нібито від банку, в якому у компанії відкрито рахунок, з проханням оновити програмне забезпечення, встановивши його за допомогою спеціального диска (він також знаходиться в конверті). Насправді софт шкідливий і заражає комп'ютер вірусом, і хакер на відстані може керувати системою "банк-клієнт". На цей прийом попалося вже багато клієнтів, які не очікували такої каверзи, так як, за їх визнанням, "дуже довіряють кореспонденції, яка надійшла за звичайною поштою або з кур'єром".        Тут порада проста: кредитні організації не розсилають диски з програмним забезпеченням поштою, тому при отриманні таких конвертів потрібно відразу ж звернутися до свого банку, а потім можливо і в правоохоронні органи.


                                                        ІНСТАГРАМИ

        Власники теперішніх смартфонів – любителі зробити фото в такому додатку, як Instagram, - можуть легко потрапити в неприємну ситуацію.   Смартфони з функцією GPS фіксують місцезнаходження фотолюбителя і відображають його в службовій області знімка. Такі дані являються для зловмисників більш цінними, ніж база паспортних даних. Отримані дані зловмисники використовують по-різному: наприклад, хакери можуть працювати в тандемі з квартирними крадіями, які потім грабують квартири з багатим інтер'єром, зображеними на фото, по знімках з відпустки вираховувати порожні квартири, також можна відстежувати переміщення конкретних людей і передавати цю інформацію зацікавленим особам. Щоб уникнути можливих проблем, потрібно відключити в смартфоні функцію запису в фотографію місця знаходження. Також не варто робити публічних записів про ваші переміщення.

 

 

 


Автор консультації: Пушинський Микола
Дата надання консультації: 05.10.2013
Кількість переглядів: 1629
Написати листа автору
Соціальні мережі сторінка автора


Оцінки консультації (2): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Теги матеріалу: безкоштовний інтернет, поштовий вірус, інвестування, інстаграми, сайти-двійники, інтернет-шахрайство

2

  1. mykola2013pushinsky

    Дуже дякую за таку характеристику!))))

    0   Спам
  2. Класно пишеш, дуже цікава серія статей!

    0   Спам