Порядок надання відпусток воїнам АТО
На сторінках світової історії ми знаходимо безліч прикладів  того,як незламна воля звичайних солдатів рятувала від загибелі цілі народи. Ми недаремно акцентуємо на цьому увагу,оскільки,сучасна ситуація на сході України зачепили кожну сім’ю та підвищила народний патріотизм. Яскравим прикладом цього є збільшення кількості воїнів-добровольців у лавах АТО. Тому не дивно, що уряд спрямовує свої зусилля на покращення становища тих бійців,які кожного дня ризикують своїм життям.
   Останнім часом актуальності набуло питання пов’язане з наданням відпусток воїнам АТО. На законодавчому рівні воно було вирішене 4 липня шляхом набуття чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо додаткових гарантій соціального захисту військо службовців в особливий період». Відповідно до якого в особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію надання військовослужбовцям основних відпусток здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. Водночас, як свідчить практика, військове формування залишається здатним ефективно виконувати поставлене перед ним завдання за наявності 70% його особового складу і більше. Верховна Рада постановляє,що в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше як 10 календарних днів.
  Також законодавчим актом змінено порядок надання  військовослужбовцям відпусток та розширене коло підстав звільнення в особливий період під час проведення мобілізації. Зокрема ці відпустки надаються за рішенням командира (начальника) військової частини. Інші види відпусток надаються військовослужбовцям-жінкам, а саме: у зв’язку з вагітністю та пологами,для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,а  враза якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше до досягнення нею шестирічного віку. Крім того для військовослужбовців в цілому-відпустки у зв’язку за хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком(постановою) військово-лікарської комісії.
    Стаття 10-1 п.17 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», уточнює умови надання відпусток в особливий період під час воєнного стану та передбачає можливість звільнення військовослужбовців зі Служби безпеки України під час проведення мобілізації,крім підстав передбачених ч.8 ст.26 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», також з підстав передбачених низкою цієї статті.
Нагадаємо, впродовж липня в Україні проходять масові акції протесту родичів військовослужбовців, які знаходяться в зоні АТО. Дружинам і матерям військовим не подобається те, що в армії не відбувається ротація і солдатам доводиться служити більше чотирьох місяців обіцяних 90 днів.
Ми сподіваємося, що прийняття цього закону дозволить зберегти ефективність виконання особовим складом військових формувань своїх службових обов’язків, а також сприятливий морально-психологічний клімат в умовах підвищеного психологічного та нервового навантаження, зумовлених проходженням служби в особливий період.

 


Ім’я автора не додане
Консультація актуальна на дату: 28.10.2014
Кількість переглядів: 1377
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (2): 4.5
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Коментарів нема