Відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку(далі об’єднання) - юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна. 

 Тобто згідно зі ст. 6 згаданого Закону об'єднання може  бути створене в будинку будь-якої  форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника  будинку  або його уповноваженої особи, власників жилих приміщень, а також власників нежилих приміщень. Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів  здійснюється  власником  будинку або  ініціативною групою, яка  складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень. 

 Повідомлення про проведення установчих зборів направляється власником будинку або ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Усі повідомлення направляється в письмовій формі і вручаються кожному власнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим   листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються  збори,  місце  і  час  проведення,  проект порядку денного. Час і  місце проведення обираються зручними для більшості можливих учасників зборів.  Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників або їх уповноважених осіб. У голосуванні беруть участь власники (їх уповноважені особи), які присутні на установчих зборах. 

 Кожний власник на установчих зборах має один голос, незалежно від  площі  та  кількості квартир або приміщень, що перебувають у його власності. Рішення приймається шляхом  поіменного  голосування. Рішення оформлюється особистим  підписом  кожного, хто проголосував, у протоколі із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти"). Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх осіб, які мають право голосу. Установчі збори правомочні,  якщо  на  них  присутні  більше п'ятдесяти відсотків власників. У разі відсутності кворуму  ініціатор призначає  нову дату, місце і час проведення установчих зборів. Новопризначені установчі збори можуть бути скликані не раніш як через 14 діб з дня  зборів, що не відбулися. Установчі збори  приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут. А ось державна реєстрація  об'єднання  (асоціації)  проводиться  у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об'єднання (асоціація)  вважається утвореним з дня його державної реєстрації.

 Державна реєстрація змін до статуту об'єднання проводиться у порядку,  встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.

 Консультація надана консультантом Юридичної клініки Національного Університету ”Юридична академія України імені Ярослава Мудрого ”  Токарь Яною


Ім’я автора не додане
Консультація актуальна на дату: 25.07.2012
Кількість переглядів: 1341
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (2): 4.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Теги матеріалу: об'єднання співвласників, установчі збори

2

  1. Komfort057
  2. Komfort057

    А еще вот тут хорошо разъясняется что представляет предложение сделать ОСББ: http://www.pravda.com.ua/articles/2012/03/23/6961272/ batman

    0   Спам