12:25
ярослав /e-mail/
Доброго дня!
Батько інвалід 1 групи у зв'язку чорнобиля, також він учасник бойових дій у Авгані він помер у 54 роки пенсію йому нарахували у 50 років, мамі 53 роки вона не працює чи може вона отримувати пенсію батька? куди потрібно звертатись, що для цього потрібно?
12:40
Maks /e-mail/
Доброго дня.
Підскажіть різницю між Міжнародним арбітражем та міжнародним комерційним арбітражем, якщо вона є?
08:34
Леся /e-mail/
Доброго дня! Підскажіть будь ласка, брат повернувся з АТО, мав статус учасника бойових дій, але повернувшись він помер від нещасного випадку, чи залишаються якісь пільги після нього, сімї в нього не було, проживав і був прописаний з батьками, пільги на комнальні послуги встиг оформити
11:25
Юрій /e-mail/
Судом присуджено мені аліменти. Я не платив 4 місяці бо не мав роботи. Але зараз почав сплачувати, хотів на протязі місяця закрити свій борг щоб вийти на щомісячний платіж. Але дружина повернула мені мій перший платіж назад. Що мені в такій ситуації робити???? Може їй не потрібні гроші, тоді я не розумію навіщо вона мене подала на аліменти.
17:24
Виталий /e-mail/
Здравствуйте,

постановление о закрытии уголовного производства обжаловали в районном и апелляционном судах.
Апелляционный суд оставил все без изменений.

Решение апелляционного суда является окончательным на Украине, т.е. только жалоба в Евросуд?
Или можно еще обжаовать данное решение в спецсуде Украины по рассмотрению уголовных дел
или в Верховном суде Украины?
17:23
Виталий /e-mail/
Здравствуйте,

постановление о закрытии уголовного производства обжаловали в районном и апелляционном судах.
Апелляционный суд оставил все без изменений.

Решение апелляционного суда является окончательным на Украине, т.е. только жалоба в Евросуд?
Или можно еще обжаовать данное решение в спецсуде Украины по рассмотрению уголовных дел или в Верховном суде Украины?
10:23
Валерия /e-mail/
напишите пожалуйста ответ на электронную почту.
10:20
Валерия /e-mail/
Здравствуйте, меня зовут Валерия. Мне 17 лет. Я нахожусь в професиональном училище социальной реабилитации 2 год. Суд дал мне 3 года, но я закончила 11 клас и хочу учиться. Мне очень надо подать заявление в суд о досрочном очвобождении. Как лучше мне это сделать? И могу ли я сделать это без мамы?
10:20
Валерия /e-mail/
Здравствуйте, меня зовут Валерия. Мне 17 лет. Я нахожусь в професиональном училище социальной реабилитации 2 год. Суд дал мне 3 года, но я закончила 11 клас и хочу учиться. Мне очень надо подать заявление в суд о досрочном очвобождении. Как лучше мне это сделать? И могу ли я сделать это без мамы?
10:19
Валерия /e-mail/
Анастасия Муренко, Здравствуйте, меня зовут Валерия. Мне 17 лет. Я нахожусь в професиональном училище социальной реабилитации 2 год. Суд дал мне 3 года, но я закончила 11 клас и хочу учиться. Мне очень надо подать заявление в суд о досрочном очвобождении. Как лучше мне это сделать? И могу ли я сделать это без мамы?
08:53
Анастасия Муренко /e-mail/
Скажіть будь ласка,якщо йде розпаювання земель,але на даний момент тільки процес виготовлення документації на землю,то чи можуть претендувати на пай особи,які є спадкоємцями,але законні претенденти на ці земельні ділянки вже померли?
18:29
Анна
Мирослава, Рішення про внесення змін до статуту комунального підприємства затверджується рішенням відповідної міської ради. Отже, начальник самостійно, без погодження міської ради, не вправі вносити змін до статуту комунального підприємства.
18:26
Анна
Аркадий, Для того, аби дати кваліфіковану відповідь на ваше запитання, нам необхідно ознайомитися з матеріалами справи, адже кожна справа потребує детального вивчення і в даному випадку немає універсального рішення.
Ми розташовані за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 106 (ауд.104) або надішліть електронного листа на нашу пошту:jurclinica@ukr.net
18:21
Анна
саша, Так, Ви маєте на це право. Чинне законодавство не має жодних обмежень стосовно отримання освіти за одним і тим же напрямком, проте в різних ВНЗ.
18:12
Анна
Тетяна, По-перше, необхідно знати низку НПА, серед яких зокрема, ЗУ "Про безоплатну правову допомогу", Типове положення про юридичну клініку вищих навчальних закладів України та Положення "Про юридичну клініку Національного університету «Юридичної академії України імені Ярослава Мудрого», затвердженого наказом ректора Університету, по-друге, приходите до Юридичної клініки, заповнюєте анкету на вступ і, нарешті, по-третє, проходження співбесіди.
09:47
саша
Здравствуйте. Разьясните, можно ли получить образование таой же квалификации второй раз.
Ну вот например вы юристы. Закончили юрку, а потом хотите ещё раз поступить, ну допустим в ХНУВД?
08:56
таня /e-mail/
Доброго дня! Скажіть будь-ласка чи можна прийняти працівника за строковим трудовим договором на період відпустки по вагітності та пологах основного працівника? А потім чи можливо продовжити строковий договір на період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку? Чи обов'язковим буде звільнення працівника після закінчення першого строкового трудового договору (вагітність і пологи) . Як це правильно прописати в наказах? Будемо вдячні за відповідь! Питання стосується бюд
14:16
Аркадий /e-mail/
Добрый день.
Как Вы считаете , имеет ли смысл подавать Клопотання про поновлення пропущеного строку и (или) есть ли другие аргументы , чтобы выиграть Апелляционный суд.
19:26
Мирослава /e-mail/
Є комунальне підприємство. Скажіть будь-ласка чи вправі сам начальник такого КП без погодження міської ради вносити зміни до статуту КП?
15:11
Тетяна /e-mail/
Здравствуйте! Что требуется для того, чтобы работать у вас консультантом?
12:35
Анна /e-mail/
Здравствуйте. Собираемся подавать в суд по возмещению разницы между страховыми выплатами (23тыс)и реальными затратами (25,5тыс счет с СТО и незав. экспертиза 26,5 тыс с вычетом износа) и на франшизу на виновника ДТП. Сумма выплат и затрат меньше лимита ответственности СК, ОСАГО. Виновник был пьян. Есть ли у нас шанс? И на какую сумму мы можем рассчитывать?
16:21
ChervyakovVictor
Борис, Ч. 1 ст. 307 ЦК України передбачає, що згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. Відкритість передбачає, що дії фотографа повинні бути явними, неприхованими, несекретними для особи, щодо якої здійснюється фотографування. Ст.301 ЦК України гарантує право на особисте життя та його таємницю, а тому важливим є зміст зроблених фото
10:54
Yana
Bdfy, Земля для ведення особистого селянського господарства передається у власність тільки громадянам, іноземцям – в оренду. Розмір земельної ділянки має становити не більше 2,0 га.Відповідно до Закону України «Про оренду землі» право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону. Мінімальний строк для оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства становить 7 років.
00:22
Борис /e-mail/
Подскажить пожалусто якщо прохожий громадянин фотографує тількі тебе біля будинку це ж не законим вважаеться?
11:55
Bdfy /e-mail/
чи може особа отримати земельну ділянку для ведення особистого селянсьго господарства , чи підлягає ці дялянка держ.реєстрації якщо ця особа не є громадянином України але проживає в Україні та не може знайти роботу!
10:49
Yaremchik
PETRO, Доброго дня! У відповідь на Ваше питання можемо сказати наступне: При глибокому аналізі правових норм та доктринальних поглядів, можна стверджувати, що єдиного підходу не існує. Для отримання більш розгорнутої відповіді звертайтесь на jurclinica@ukr.net . Через великий об'єм тексту відповіді, неможливим визначається надання відповідь на це питання у чаті.
13:45
PETRO
Анна, Доброго дня. Скажіть договір на посів с/г культур - це договір надання послуги (глава 63ЦК України) чи це договір підряду (глава 61 ЦК України)?
13:42
PETRO
Доброго дня. Скажіть договір на посів с/г культур - це договір надання послуги (глава 63ЦК України) чи це договір підряду (глава 61 ЦК України)?
11:52
Анна
Вікторія, Доброго дня, Юридична клініка не може Вам надати вирішення задач з цивільного права за 2 курс.
18:12
Марина
Здравствуйте, прошу Вашей в решении вопроса о выплате алиментов на дочь инвалида-детства и меня(решения суда имеются), отцом лишенного родительских прав в связи с тем, что не помогает в лечении дочери.Условный срок за не выплату алиментов был, но это никак на него не повлияло. Подала по п2.статьи, следователь просто отписался, подала жалобу в прокуратуру, они возобновили дело, но другой следователь опять же ничего не сделав просто закрыл дело, даже не уведомив меня об этом.
20:37
Вікторія /e-mail/
Мій син, якому 16 років під час моєї відсутності за гроші, отримані ним як заробітна плата, купив у друга (якому 16 років) біноколь (вартість150 грн), продав у свою чергу другу ковзани з черевиками (вартість 200 грн), а магнітофон з деякими дефектами обміняв на велосипед вартістю 1000 грн. Після того як я повернулась додому, дізналась что мій син здійснив такі правочини без моєї згоди. Я подала пзов до суду, щоб визнали правочини недійсними. А друг мого сина звернувся до суду з зустрічним поз
23:09
Мария /e-mail/
Добрый вечер. Буду благодарна, если возможно личное общение с консультантом, вопрос очень деликатный
19:24
Анна
Олена, якщо у вас зникли прикраси під час вашого перебування в солярії, вам необхідно подати заяву до поліції задля внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкриття кримінального провадження. Таким чином, слідчий зможе отримати доступ до відеозаписів в порядку статті 159 КПК України.
10:17
Іван /e-mail/
Доброго дня! Я являюсь керівником підприємства яке надає в оренду офісні приміщення. На даний час здійснюю реєстрацію іншого підприємства в якому буду виступати в якості директора. Як я можу використати один з офісів, який знаходиться на балансі мого підприємства в якості юридичної адреси нової юр особи? Адже, договір оренди між "мною і мною" складати не має сенсу....
16:22
Олена /e-mail/
Скажіть будьласка, чи маю я право самостійно затребувати відеозапис камери спостереження в солярії якщо у мене зникла прикраса, або тільки в присутности працівників міліції? Дуже вдячна заздалегіть
15:45
Yana
Віта, Таким чином, Ви маєте пройти атестацію для присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», оскільки претендуєте на посаду психолога-методиста.
15:45
Yana
Віта, Кваліфікац. категорії «спеціаліст ІІ категорії» не достатньо для обіймання посади психолога-методиста, що підтвердж. п. 5.2 цього ж положення: «Педагогічні звання "викладач-методист", "учитель-методист", "вихователь-методист", "практичний психолог-методист", "педагог-організатор-методист", "керівник гуртка-методист можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
15:41
Yana
Віта, Відповідно до п. 3.22 Типового положення про атестацію педагогічних працівників № 930, затв. Міністерством освіти і науки України 06.10.2010 року. За працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.
10:14
Yana
Инна,, І в цей час, Ви дійсно, відповідно до ч. 8 ст. 26 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу», не мали право на звільнення за таких підстав. Проте, як уже зазначалося вище, особливий період минув, тому Ви маєте право на звільнення з військової служби на підставі п.2 ч.6 ст. 26 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу».
10:13
Yana
Инна,, Так, Ви маєте право на звільнення з військової служби на підставі п. 2 ч. 6 ст. 26 Зако-ну України (далі - ЗУ) «Про військовий обов’язок та військову службу», тому що відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 20.01.2015 р. часткова мобілізація проводилася у три черги протягом 210 діб із дня набрання чинності цим Указом, тобто до 18.07.2015 року. Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» цей період визначено як особливий.
14:04
Yana
Олена, тривалість нарад у директора в загальноосвітній школі визначається самим директором з урахуванням локальних нормативно-правових актів, зокрема, правил внутрішнього трудового розпорядку та колективного трудового договору.
09:50
Инна, /e-mail/
Добрий день! Я військовослужбовець за контрактом (лейтенант). Чи можу бути звільнений зі служби згідно ВЛК статті 4б обмежено придатний до військової служби згідно ст.26 ЗУ п.6, на даний час перебуваю в госпіталі, так як хвороба прогресує та стан здоров'я погіршився. ВЛК за серпень 2015 р.
15:10
Віта /e-mail/
Доброго дня! З 2006 року працювала практичним психологом в ПТНЗ в 2012 році проатестувалась як психолог на Кваліфікаційну категорію "спеціаліст другої категорії", в 2014 році перейшла в інший ПТНЗ на посаду методиста але мені сказали що моя кваліфікаційна категорія як практичного психолога непереходить на посаду методиста. Тому в 2015 році я повинна атестуватись знову на кваліфікаційну категорію "спеціаліст другої категорії" чи правомірно це ? Підскажіть якими законами керува
18:37
Олена /e-mail/
Яка переодичність нарад при директорові в загальноосвітніх школах, їх тривалість?
08:47
e_molkina
Максим, відповідно до чинного законодавства, зокрема Житлового кодексу, Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств, а також Рішення Конституційного Суду України від 3 червня 1999 р. (справа про офіційне тлумачення терміна "член сім'ї") до кола членів сім'ї військовослужбовця, належать його дружина, їх діти і батьки. Батьки як чоловіка, так і дружини. Тому теща являється членом сім’ї.
15:32
Максим
Yana, Я розумію так: теща не являється членом сім'ї. ТАК?
15:26
Максим
Моя дружина, тобто її донька прописана в даній квартирі, але не являєтья власником (співласником) даної квартири.
15:24
Максим
Дякую Яно. Але Ві мені написали про компенсацію, а я запитував про оренду житла зі складанням відповідного договору.
10:28
Yana
Вікторія Остапчук, добрий день! Для більшої зручності радимо Вам звернутися з запитаннями за нашою електронною адресою: jurclinica@ukr.net
15:33
Вікторія Остапчук /e-mail/
Доброго дня,можна запитати?