Частина 2 статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) встановлює положення, що тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб – від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Аналізуючи судову практику за період з 1.01.2014р. по 01.03.2014р. в Україні розглянуто та внесено в Єдиний державний реєстр судових рішень значну кількість постанов із застосуванням санкції частини 2 статті 154 КУпАП .

    Лише за два місяці було внесено тридцять дві постанови про застосування даної норми. А саме, були винесені наступні рішення:

- в двадцяти двох –  встановлено таку міру покарання як накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин. В цих ситуаціях особи не дотримувались правил стосовно вигулу собак в наморднику та на повідку, тримали їх у місцях, де це заборонено, чи понад установлену кількіст, що призвело до завдання шкоди здоров’ю особам, а саме заподіяння тілесних ушкоджень.

- в трьох – накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин. У цих випадках особи повторно протягом року  не дотримувались правил стосовно вигулу собак в наморднику та на повідку, тримали їх у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількіст, але без завдання шкоди здоров’ю іншим особам .

- в семи –  накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У випадках, коли особи не дотримувались правил стосовно вигулу собак в наморднику та на повідку, тримали їх у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість. Відповідні дії призвели до завдання шкоди здоров’ю особам, але враховуючі певні пом’якшуючі обставини судом не був застосовуваний такий додатковий вид стягнення, як конфіскація тварини.

    Але окрему увагу при цьому потрібно звернути на положень статті 23 КУпАП, в якому встановлюється головна мета адміністративного стягнення, а саме - виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. 

    На сьогодні один неоподаткований мінімум  доходів громадян становить сума в розмірі 17 гpивень. А відповідно, від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, це – від 51-85 грн.

    На нашу думку, дана сума не еквівалентна завданій шкоді і стражданням потерпілої особи та навряд  потягне за собою виховний ефект, що забезпечить хоча б тридцяти відсоткову впевненість у тому, що дана особа утримається від порушень цієї норми у подальшому.  Вірогідність негативного наслідку, який міг статися, але на щасливий випадок не стався, занадто велика, щоб встановлювати такий низький поріг розміру штрафу за порушення диспозиції частини 2 статті 154 КУпАП.

    Тож, вважається за потрібне редагувати основну санкцію частини 2 статті 154 КУпАП підвищенням суми штрафу з «від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян…»  на « від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян...».

   Виходячи  з огляду на те, що такі пропозиції відповідають сучасним реаліям суспільного життя, дане питання після більш детального опрацювання, може бути урегульовано шляхом внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

 

Науковий керівник: к.ю.н., асистент кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності Національного юридичного університету Мех Юлія Володимирівна

 


Категорія: Консультації | Додав: Andrushchenko (09.04.2014) | Автор: Андрущенко Ганна
Переглядів: 1268 | Теги: Частина 2 статті 154 Кодексу Україн, постанови із застосуванням санкції | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]