Довіреність - це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.

Довіреність має довірчий характер,тому майте на увазі,що вона може бути скасована особою, яку представляють (довірителем) або представником.(ч.1 ст.248 Цивільного Кодексу України).

Довіреність на одержання заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів, інших платежів та поштової кореспонденції (поштових переказів, посилок тощо) може бути посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання. (ч.4 ст.245 Цивільного Кодексу України).

Якщо ви проживаєте  у населеному пункті, де немає нотаріусів,  то довіреність може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування і розпорядження транспортними засобами.
Якщо ви - військовослужбовець або  перебуваєте на лікуванні у госпіталі, санаторії та іншому військово-лікувальному закладі,  то довіреність може бути посвідчена начальником цього закладу, його заступником з медичної частини, старшим або черговим лікарем. (ч.3 ст.245 Цивільного Кодексу України).
Довіреність на вчинення правочину, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто довірителем, нотаріусом не посвідчується.

Довіреність на укладання договору дарування, у якій не встановлено імені обдаровуваного, є нікчемною.
Довіреності фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть бути посвідчені за згодою піклувальника.

Щодо правочинів ,які вимагають нотаріальної форми,довіреність має бути посвідчена державним або приватним нотаріусом. Перелік цих правочинів закріплено за наступним посиланням
Один із цих правочинів - продаж будинку ( як у вищесказаному питанні ) -  то довіреність на здійснення цієї операції підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню. 

Довіреність без дати її посвідчення є нікчемною.

У тексті довіреності мають бути зазначені:
місце і дата її складання (підписання), 
прізвища, імена, по батькові (повне найменування юридичної особи), 
місце проживання (місцезнаходження юридичної особи) представника і особи, яку представляють,
в необхідних випадках - посаду, яку вони займають.

                            Виплата пенсії за довіреністю
Згідно п. 2 ст. 47 ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності
за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

Довіреності осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, засвідчуються начальниками відповідних установ.

виплата пенсій, соціальних допомог може здійснюватися за довіреністю. 
Після першої виплати довіреність на виплату пенсій, відбирається і зберігається у виплатному об'єкті поштового зв'язку в порядку, що забезпечує наявність довіреності в окремій справі. 
Якщо виплата пенсій, провадиться за довіреністю на вчинення ряду дій, у виплатному об'єкті поштового зв'язку зберігається ксерокопія такої довіреності. 
У разі якщо довіреність оформлена на строк понад один рік, одержувач пенсій, після закінчення кожного року дії довіреності звертається з відповідною заявою до відповідного органу Пенсійного фонду, органу праці та соціального захисту населення щодо продовження виплати за довіреністю.
У відомості на виплату пенсій, орган Пенсійного фонду, після одного року дії довіреності робить відмітку навпроти прізвища одержувача про поновлення заяви про виплату пенсій, за довіреністю. 
У разі відсутності відповідної відмітки у відомості виплата пенсії, за довіреністю, з дати вчинення якої минуло більше року, не допускається.

Зразок довіреності

                                      Д О В І Р Е Н І С Т Ь
Місто Київ, тринадцяте березня дві тисячі п'ятнадцятого року.
Я, ПІБ __________, ідентифікаційний №_________, що мешкаю: м.Київ вул._______ буд._____ кв.______, за попередньо досягнутою домовленістю між мною та повіреною особою, цією довіреністю уповноважую ПІБ________, що мешкає: м.Київ вул._______ буд.____ кв.____, отримувати належну мені пенсію в поштовому відділенні зв’язку №1, що знаходиться за адресою: м.Київ вул.______ буд._____. Для цього надаю право: звертатися від мого імені з заявами та документами, розписуватися за мене, одержувати довідки або інші документи про наявність грошових сум, а також виконувати всі інші дії, що пов’язані з цією довіреністю. Довіреність видана строком на три роки та дійсна до тринадцятого березня дві тисячі дев’ятого року.
Підпис:
Посвідчувальний напис нотаріуса
Використано бланк серії ______ № ______________

Особливості посвідчення довіреностей передбачено у постанові "Про порядок посвідчення заповітів і доручень, прирівнюваних до нотаріально посвідчених"


Категорія: Консультації | Додав: marina_raulets (03.03.2014) | Автор: Марина Раулець
Переглядів: 2364 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]