Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, -(ст.130 КУпАП) тягнуть за собою:
• накладення штрафу на водіїв від двохсот до трьохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
• позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років
Якщо інспектор ДАІ запідозрив у вас ознаки алкогольного сп’яніння, то він має право на огляд,але за умови, що є підстави вважати, що ви як водій перебуваєте у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. (п.2 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду ).
Які ж є основні ознаки алкогольного сп’яніння?
Ознаками алкогольного сп'яніння є:
а) запах алкоголю з порожнини рота;
б) порушення координації рухів;
в) порушення мови;
г) виражене тремтіння пальців рук;
ґ) різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
д) поведінка, що не відповідає обстановці.
Огляд проводиться з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом.
Приладами, що допущені до застосування для перевірки наявності парів алкоголю у повітрі, що видихається водієм транспортного засобу, є газоаналізатори AlcoQuant 6020, Alcotest 6510, Alcotest 6810, Alcotest 7410 Plus com, «Алконт 01.
ПАМ’ЯТАЙТЕ: Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків. Інспектор ДАІ не має права залучати як свідків працівників міліції або осіб, щодо неупередженості яких є сумніви.
Крім того ,ви маєте право вимагати свідоцтво про державну реєстрацію та свідоцтво про повірку спеціального технічного засобу. Перед проведенням експертизи покази на цьому засобі повинні показувати 0,00 проміле. Алкоголь в крові наявний , якщо показники після проведення тесту у видихуваному повітрі мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
УВАГА! Допустима похибка приладів складає, як правило, ± 0,05 проміле. Тобто, якщо прилад покаже 0,25 проміле — це не є перевищенням порогу тверезості (похибка приладу повинна бути занесена в протокол!).
Контрольний забір повітря (який проводиться до вимірювань) повинен здійснюватися при надягнутому мундштуці.
Проводити вимірювання бажано на свіжому повітрі.
Будьте уважними, оскільки всі показники, які були наявні на цьому засобі повинні бути занесеними до протоколу.
Підтвердження стану сп'яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності. Тому, якщо ви підписали протокол,до якого можуть бути занесені і невірні дані. то ви фактично зобов'язнані сплатити штраф.
Ви маєте право на відмову від проведення огляду або не погодитися з результатми цього огляду.У такому разі ви направляєтеся інспектором ДАІ в заклад охорони здоров'я. Але навіть у цьому разі ви маєте право відмовитися від проходження огляду в закладі охорони здоров’я. У такому випадку інспектор в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння
і дії водія щодо ухилення від огляду. Фактично це прирівнюється до підтвердження стану сп’яніння.
Коли вас направили до лікарні, то НЕ ви самостійно на власному автомобілі повинні туди добиратися, а інспектор зобов'язаний вас туди доставити протягом 2 ГОДИН.
Лікар (фельдшер) повинен ознайомитися з документами особи, яку оглядає (паспорт, особисте посвідчення, посвідчення водія тощо). Якщо у вас відсутні необхідні документи, це не звільняє лікаря від обов'язку. У цьому разі в акті медичного огляду зазначаються дані щодо зовнішнього вигляду особи, яку оглядають, а також те, що дані про цю особу записані з її слів.
Лікарі маєть право використовувати вимірювальну техніку та обладнання, дозволених МОЗ, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, свідоцтвом про повірку. Якщо ви бачите підозрілі апарати, на всякчас вимагайте необхідні документи.
Акт медичного огляду особи складається в одному примірнику, який залишається в закладі охорони здоров'я. Висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис уповноваженій особі Державтоінспекції МВС, яка доставила дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров'я.
Будьте обережні на дорозі!
Автор консультації: Марина Раулець
Консультація актуальна на дату: 08.04.2014
Кількість переглядів: 3913
Адреса електоронної пошти не вказана
Оцінки консультації (3): 4.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:
Теги матеріалу:
Коментарів нема