Пенсія по інвалідності

   Основні права та свободи людини і громадянина поділяються на особисті, політичні, економічні, соціальні та культурні. Соціальні права — це можливості людини щодо забезпечення належних соціальних умов життя. Їх завдання — забезпечити можливість нормального фізіологічного існування людини в суспільстві. 
  В житті кожного із нас можуть настати обставини, які безпосередньо відображаються на стані здоров'я, призводять до втрати працездатності та як наслідок – втрати заробітку як основного джерела до існування. У зв'язку з тим, що такі обставини не завжди залежать від волі людини, держава покладає на себе частку відповідальності за їх настання. 
 Виплати, які призначаються в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства), передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. 
    Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". 
   В разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства), пенсія по інвалідності призначається за наявності страхового стажу, необхідного для її призначення. 
      Щодо страхового стажу, необхідного для призначення пенсії по інвалідності, слід  зазначити, що особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією: 
  для інвалідів I групи:

  до досягнення особою 25 років включно - 1 рік; 
  від 26 років до досягнення особою 28 років включно - 2 роки; 
  від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 3 роки; 
  від 32 років до досягнення особою 34 років включно - 4 роки; 
  від 35 років до досягнення особою 37 років включно - 5 років; 
  від 38 років до досягнення особою 40 років включно - 6 років; 
  від 41 року до досягнення особою 43 років включно - 7 років; 
  від 44 років до досягнення особою 48 років включно - 8 років; 
  від 49 років до досягнення особою 53 років включно - 9 років; 
  від 54 років до досягнення особою 59 років включно - 10 років; 
  для інвалідів II та III груп: 
  до досягнення особою 23 років включно - 1 рік; 
  від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 2 роки; 
  від 27 років до досягнення особою 28 років включно - 3 роки; 
  від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки; 
  від 32 років до досягнення особою 33 років включно - 5 років; 
  від 34 років до досягнення особою 35 років включно - 6 років; 
  від 36 років до досягнення особою 37 років включно - 7 років; 
  від 38 років до досягнення особою 39 років включно - 8 років; 
  від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9 років; 
  від 43 років до досягнення особою 45 років включно - 10 років; 
  від 46 років до досягнення особою 48 років включно - 11 років; 
  від 49 років до досягнення особою 51 року включно - 12 років; 
  від 52 років до досягнення особою 55 років включно - 13 років; 
  від 56 років до досягнення особою 59 років включно - 14 років. 

    При призначенні пенсій інвалідам війни відповідно до ст. 16 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та при підвищенні їм пенсій відповідно до ст. 77 Закону до заяви потрібно додати виписку з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії (МСЕК), яка надсилається відділу цією комісією. 
    До заяви про призначення пенсії по інвалідності повинні додаватися: 
        а) документи, які засвідчують трудовий стаж (загальний і спеціальний); 
        б) довідка про заробіток. 
 Якщо інвалідність настала внаслідок трудового каліцтва, то подається також акт або інший офіційний документ (про нещасний випадок). Крім того, у разі потреби подаються документи: 
        в) про перебування на утриманні в інваліда непрацездатних членів сім'ї; 
        г) про визнання заявника одиноким і таким, що потребує сторонньої допомоги; 
        ґ) про визнання заявника учасником війни. 
  Відділ соціального забезпечення додає до заяви одержану ним від медико-соціальної експертної комісії виписку з акта огляду в МСЕК. 
   Варто зазначити про те, що згідно із законодавством непрацюючі інваліди II групи за їх вибором мають право на призначення пенсії за віком, обчисленої відповідно до Закону, за наявності такого страхового стажу: у жінок - 20 років, а у чоловіків - 25 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 46 років включно; у жінок - 21 рік, а у чоловіків - 26 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 48 років включно; у жінок - 22 роки, а у чоловіків - 27 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 50 років включно; у жінок - 23 роки, а у чоловіків - 28 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 53 років включно; у жінок - 24 роки, а у чоловіків - 29 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 56 років включно; у жінок - 25 років, а у чоловіків - 30 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 59 років включно. 
   Важливим є також те, що відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" прожитковий мінімум на 2013 рік для осіб, які втратили працездатність, в розрахунку на місяць затверджений у розмірі: з 1 січня - 894 гривні, з 1 грудня - 949 гривень. Стосовно періоду, на який призначається пенсія по інвалідності, та порядку її виплати слід зазначити, що такий вид пенсії призначається на весь строк встановлення інвалідності або довічно.


Автор консультації: Пушинський Микола
Дата надання консультації: 17.09.2013
Кількість переглядів: 1820
Написати листа автору
Першоджерело, інші сайти перейти
Соціальні мережі сторінка автора


Оцінки консультації (1): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: пенсія по інвалідності

Коментарів нема