Тисячі українських сімей вимушені були покинути своє місце проживання, тисячі українських військовослужбовців стали на захист нашої Батьківщини. В цей час, як ніколи необхідна державна підтримка дітям таких сімей. Тому ми вирішили з'ясувати, на які саме права можуть розраховувати такі діти.
Отже, 14.05.2015 року було прийнято Закон № 425-VIII щодо державної підтримки учасників бойових дій, їх дітей та дітей переселенців, в якому, зокрема, передбачається надання пільг для здобуття професійно-технічної та вищої освіти для наступних категорій населення:

  • учасників бойових дій;
  • дітей, учасників бойових дій; 
  • дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту;
  • дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи.

Вищенаведеним категоріям пільги на здобуття освіти надаються на період до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти надається у вигляді:

  • повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
  • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
  • соціальної стипендії;
  • безоплатного забезпечення підручниками;
  • безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
  • безоплатного проживання в гуртожитку;
  • інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти вищенаведеним категоріям громадян визначаються Кабінетом Міністрів України. Протягом одного місяця з дня опублікування цього Закону (14 травня 2015 року) було необхідно розробити та затвердити державну цільову програму підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти та затвердити порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти. Проте, як це буває, майже рік минув з дня опублікування даного Закону, але й досі Кабінетом Міністрів України не затверджено Порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти. Таким чином, ми вимушені констатувати, що за відсутності процедури реалізації права на здобуття професійно-технічної та вищої освіти, діти не в змозі реалізувати, передбачені Законом № 425-VIII права. 

 


Автор консультації: Анна
Консультація актуальна на дату: 05.02.2016
Кількість переглядів: 1239
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (3): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

Коментарів нема