Якщо ви бажаєте займатися бджільництвом, закон вам гарантує відповідне право, а саме Закон України «Про бджільництво».
Право на утримання бджіл і зайняття бджільництвом мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають необхідні навики або спеціальну підготовку, а також юридичні особи.
При цьому вам не треба ніяких дозволів від органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
АЛЕ! З метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку видається ветеринарно-санітарний паспорт. Форма паспорта і порядок його видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.
Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки видається районним (міським) управлінням ветеринарної медицини на пасіку незалежно від форми її власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки.
Паспорт підписується головним державним інспектором ветеринарної медицини району (міста) і завіряється печаткою районного (міського) управління державної ветеринарної медицини.( Н А К А З N 184/82 від 20.09. "Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва")
Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.
Згідно з Порядком реєстрації пасік N 184/82 від 20.09.2000 пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах один раз в рік заснування пасіки.
Реєстрація пасік проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної особи незалежно від форми власності. У заяві про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей. Під час реєстрації пасік проводиться їх обстеження районними (міськими) управліннями ветеринарної медицини. Дані обстежень заносяться у журнал обліку пасік у районному (міському) управлінні ветеринарної медицини.
Зверніть увагу! Районне (міське) управління ветеринарної медицини повинне видати в 30-денний термін заявнику ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, що засвідчує факт її реєстрації.
На пасіках утримуються бджоли лише районованих у тій чи іншій місцевості порід згідно з планом їх породного районування в Україні.
Фізичні та юридичні особи розміщують пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування,відповідно до ветеринарно-санітарних правил.
Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників абокористувачів здійснюється за їх згодою.
Розміщення пасік на землях лісового фонду здійснюється безоплатно з урахуванням вимог Лісового кодексу України.
Згідно з Інструкцією щодо попередження і ліквідації хвороб та отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного Державного інспектора ветеринарної медицини №9 від 30.01.2001 року при розміщенні пасіки на присадибній ділянці , огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м для підвищення льоту бджіл.
Отже, якщо Ви бажаєте займатися бджільництвом, Вам необхідно дотримуватися зазначених вище вимог.
Автор консультації: Марина Раулець
Консультація актуальна на дату: 17.10.2015
Кількість переглядів: 2499
Адреса електоронної пошти не вказана
Оцінки консультації (1): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Теги матеріалу:
Коментарів нема