Головна » Правова допомога » Консультації » Цивільне право |
В категорії материалів: 92 Показано матеріалів: 1-30 |
розділи: |
Працюючим студентам – пільги!
Кількість працюючої молоді, що поєднує навчання та роботу постійно зростає. Молоді та ініціативні знаходять себе не лише у лекційних аудиторіях, а й гармонійно вливаються в трудові колективи. Однак чи знають вони про ВСІ свої можливості?
ДетальнішеСоцмережі і закон
У зв’язку із масовим поширенням соцмереж, все частіше виникають правові проблеми,які не мають чіткого врегулювання.
ДетальнішеЩо потрібно знати про ломбарди?
На сьогодні ,тенденція використання ломбардів істотно зростає. Набагато простіше отримати гроші в ломбарді без будь-яких довідок, незрозумілих договорів, заклавши майже будь-яку річ. Але насправді чимало підводних каменів чатують при укладенні договору з ломбардом.
ДетальнішеЩо таке овербукінг і стоповер?
Всім відомо, що авіакомпанії зазвичай продають квитків більше, ніж місць у салонах. Тобто це означає, що навіть коли квиток у вас на руках, то все одно існую ризик, що ви можете не відлетіти своїм рейсом.
ДетальнішеПомилки у справах про спадкування за заповітом
На сьогодні включення до складу спадщини об’єктів не тільки споживчого та побутового, а й ринкового призначення, важливим є створення ефективного механізму реалізації права на заповіт, який би супроводжувався чіткою процедурою його складання і посвідчення.
ДетальнішеОтримання компенсації, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на підприємстві в зоні АТО
Так як матеріальна відповідальність за трудовим правом є двостороньою , то не тільки працівник несе матеріальну відповідальність перед роботодавцем за заподіяну йому шкоду, а й роботодавець несе матеріальну відповідальність перед працівником за шкоду , заподіяну йому у звязку з виконанням останнім своїх трудових обовязків . Ця відповідальність настає у певних випадках, установлених Кодексом законів про працю (далі КзПП).
ДетальнішеОпіка та піклування в Україні
Основне завдання органу опіки та піклування полягає у тому, що вони встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх , неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб , які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки.
ДетальнішеМоральна шкода
Під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.
ДетальнішеЯк зареєструвати права на нерухоме майно в скорочені строки.
0 | Переглядів: 1083
Кабінет Міністрів України на виконання ч.13 ст.15 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" 08 квітня 2015 року прийняв Постанову № 190 «Про надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у скорочені строки», якою надав можливість громадянам прискорити процес державної реєстрації прав на нерухоме майно.
ДетальнішеДТП у робочий час на службовому авто.Чи повинен водій компенсувати шкоду?
Водитель во время выполнения своих трудовых обязанностей, управляя служебным автомобилем, попал в ДТП. Страховая Компания либо участник ДТП предъявили к нему иск о компенсации вреда. Правомерны ли требования истца?
В данной статье будет дан ответ на этот вопрос.
ДетальнішеДепозит - актуальні питання
Добрый день, закончился депозит в евро. Банк не возвращает деньги по окончанию срока и не думает. Если я выиграю суд есть ли шанс получить их в валюте?- а то часто встречаю, что выплаты будут только в грн. Спасибо наперед.
ДетальнішеЩо важливо знати про регресний позов в автострахуванні
Ущерб пострадавшим в результате дорожно — транспортного происшествия, возмещается при наличии у виновника происшествия или у пострадавшего, полиса ОСАГО,а также в случаях наличия договора КАСКО.
Существует ряд ситуаций, при которых Страховщик, либо МТСБУ ( Моторно Транспортное Страховое Бюро Украины ) могут взыскать ущерб, с виноватого в данном происшествии несмотря на наличие ОСАГО.
Рассмотрим эти случаи более подробно.
ДетальнішеЯк оспорити договір дарування?
По наследству ничего не досталось прямому наследнику. Все подарили другому не прямому. Возможно ли оспорить дарственную?
ДетальнішеЗниження кворуму голосування в акціонерних товариствах
0 | Переглядів: 959
У вказаній статті охарактеризовані зміни в законодавстві України щодо діяльності акціонерних товариств та прийняття ними рішень на загальних зборах акціонерів!
ДетальнішеЗаповіт, договір дарування чи договір пожиттєвого утримання?
1 | Переглядів: 1828
Коли люди вирішують, як розпорядитися своїм майном після смерті, постає питання: як правильно все оформити, щоб уникнути непотрібних ризиків? Особливо складно вирішити цю проблему самотнім літнім людям, які готові віддати своє житло взамін на турботу та увагу від знайомих або сусідів. На жаль, бувають випадки, коли таких старичків обманюють, і вони опиняються на вулиці. Тому в цій статті я хочу розповісти про три різні способи розпорядження майном: договір дарування, заповіт і договір довічного утримання. І в яких випадках потрібно віддати перевагу останньому варіанту.
ДетальнішеНова процедура примусового стягнення майна з боржників кредиторами
1 | Переглядів: 1658
Розширено перелік документів, на яких нотаріуси роблять виконавчі написи для стягнення заборгованості. Зокрема, останні з’являться на іпотечних і кредитних договорах.
ДетальнішеРеєстрація права власності на самобуд за рішенням суду
0 | Переглядів: 2786
Що таке об'єкт самочинного будівництва, в яких випадках його потрібно узаконювати через суд і як потім зареєструвати право власності дізнайтеся з цієї статті.
ДетальнішеКупили неякісний товар - як бути далі?
У меня сложилась неприятная ситуация :два года назад мы приобрели в магазине холодильник Индезит Прайм за 7100гнр+ четыре года дополнительной гарантии на него ,это еще 800 грн. В мае месяце этого года у нас перестает работать в холодильнике система "pure wind" (это вентилятор в салоне холодильника),мы вызвали мастера из сервисного центра магазина,мастер осмотрев холодильник,сказал что необходимо заменить модуль,это входит в гарантию и нам в ближайшее время его заменят...и исчез... у них возникли проблемы и так дотянули до ноября...сегодня мне позвонили из сервисного центра и сказали, что произвести ремонт они не могут и у них уже составлен акт на замену холодильника, либо возврат денег...суть моей проблемы в том что когда я общалась с представителем магазина о замене холодильника,и мне сказали что таких у них нет в продаже и они могут только заменить либо вернуть деньги,но только стоимость его при покупке,без учета подорожания...Подскажите так ли это, или они должны учитывать подорожание товара на момент замены либо возврата денег...Заранее спасибо Вам!
г. Мариуполь
ДетальнішеДовідка про взяття на облік як тимчасово переміщеної особи: процедура оформлення та пільги
0 | Переглядів: 2139
У зв’язку з ситуацією на тимчасово окупованих територіях та територіях, де проводиться АТО, збільшився потік переселенців. Для того, щоб врегулювати цю ситуацію і наділити людей певними грошовими виплатами, Кабінетом Міністрів було видано постанову «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» від 1 жовтня 2014 р. N 509. В цій статті детально розписано процедуру отримання довідки та пільги, які вона дає.
ДетальнішеВажливість оцінки нерухомого майна
На сьогоднішній день значна кількість громадян звертається до судів різних інстанцій саме з майновими позовами, наприклад про визнання права власності або про приватизацію майна. Проте після подання позовів, певна частина заяв залишається без руху, при цьому судді посилаються на вимоги п 4 ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК), де встановлена така вимога щодо змісту позовної заяви як зазначення ціни позову щодо вимог майнового характеру . Тому в даній статті пропонується розглянути питання про необхідність проведення оцінки майна та порядок проведення цієї процедури.
ДетальнішеКупівля квартири в новобудові: способи купівлі, їх плюси та мінуси
1 | Переглядів: 2331
У цій статті роз'яснуються всі аспекти купівлі квартири в новобудівлі, роз'яснюються та характеризуються найбільш актуальні способи, наводяться їх плюси та мінуси.
ДетальнішеПосвідчення довіреності на представника судом в цивільному судочинстві
0 | Переглядів: 2850
Суд за клопотанням фізичної особи може посвідчити письмову довіреність на представництво своєю ухвалою. Однак така довіреність має містити повноваження представника лише щодо розгляду тієї цивільгої справи, в якій вона подається.
ДетальнішеПрипинення права на аліменти на дитину
У цій сттаті відображається процедура припинення права на аліменти на дитину у зв'язку з набуттям нею права власності на нерухоме майно
ДетальнішеОфшорні операції стануть відкритими. Актуально для субєктів підприємницької діяльності
0 | Переглядів: 1390
У вказаній статті розкриваються основні аспекти новацій в українському законодавстві, повязані із прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів".
Детальніше
Порядок реєстрації договору комерційної концесії. Новації законодавства
0 | Переглядів: 1836
У вказаній статті автор розкриває базові аспекти правового регулювання договору комерційної концесії та новацій у сфері державної реєстрації такого різновиду цивільно-правового договору!
З повагою, Микола!
ДетальнішеРеєстрація місця проживання в садових і дачних будинках
В Україні останнім часом набула поширення ситуація, коли значна частина громадян постійно проживає у власних садових чи дачних будинках...
ДетальнішеНеплатоспроможність банку
2 | Переглядів: 2675
На сьогоднішній день торгово-економічний сфера діяльності приватних суб’єктів чи навіть державних інститутів є дуже є досить нестабільної. Економічні зв’язки обігу грошових коштів, їх наявність у будь якому закутку економічного життя зумовлює «ефект доміно», коли при руйнації одного економічного інституту тягне за собою деструктивні зв’язки інших.
Вказане явище має найбільш впливове значення на банківську діяльність загалом. Так, досить часто можна почути про те, що банк визнано неплатоспроможним чи банк ліквідований. Як це розуміти?
Детальніше