Здрастуйте, подскажите пожалуйста, в социальной сети вконтакте увидела своё фото, которое используют другие лица. Понимаю, что в социальных сетях информация практически вся доступна каждому, но хотелось бы хотя бы узнать какая статья свидетельствует о незаконном использовании личной информации и фото.
На сьогодні, мережі всесвітнього спілкування переповнюють не тільки Інтернет, а й збільшують кількість пов"язаних з цим питанням юридичних проблем.Питання використання Вашої фотографії має двосторонній характер.
З одного боку, згідно з ст. 300 ЦК України фізична особа має право на індивідуальність.
Відповідно до ст. 308 ЦК України фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи, а в разі її смерті - за згодою осіб, визначених частиною четвертою статті 303 цього Кодексу. Фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб.
З іншого боку, Ви розповсюджуєте власні фотографії у мережі і Ви знаєте ризик такого поширення власних даних. Кожен охочий може скопіювати фотографію, розміщену на сторінці, оскільки до неї відкритий доступ. Ставши членом мережі, Ви укладаєте:
1) публічний договір - договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо), (ст. 633 ЦК України), тобто договір із власником сайту, умови якого встановлюються однаковими для всіх споживачів;
2) договір приєднання - договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору. Таким чином,Ви погоджуєтеся із певними умовами і не можете висунути свої до адміністратора сайту (ст. 634 ЦК України).
Отже, питання порушеного права в соцмережі має двобічний характер і залежить від наданих доказів, якщо справа розглядається у суді.
Ім’я автора не додане
Консультація актуальна на дату: 04.06.2015
Кількість переглядів: 1627
Адреса електоронної пошти не вказана
Оцінки консультації (2): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:
Теги матеріалу:
Коментарів нема