Відповідно до частини першої статті 1221 Цивільного кодексу України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Згідно з положенням статті 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно з спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
За загальним правилом, заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Якщо заява про прийняття спадщини надійшла поштою і на ній справжність підпису спадкоємця не засвідчена, вона приймається нотаріусом, який заводить спадкову справу, а спадкоємцю пропонується надіслати оформлену належним чином заяву або прибути особисто до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
АЛЕ! Згідно з Листом Міністерства юстиції України від 17.07.2014 року заява, передбачена підпунктами 2.1 пункту 2 глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, може бути тимчасово прийнята будь-яким нотаріусом за місцем звернення спадкоємця, незалежно від місця відкриття спадщини.
Заведена на підставі поданої заяви спадкова справа підлягає реєстрації відповідно до вимог підпункту 2.6 пункту 10 розділу ІІ Порядку.
Після відновлення роботи установ нотаріату Донецької та Луганської областей вказані документи повинні бути передані за належністю приватному нотаріусу або до державної нотаріальної контори, до компетенції яких входить подальше ведення спадкової справи.
Таким чином, для відкриття спадщини Ви можете звернутися із заявою до будь-якого нотаріуса.
Нормативно-правові акти:
Автор консультації: Раулець Марина Олегівна
Консультація актуальна на дату: 21.04.2015
Кількість переглядів: 1841
Адреса електоронної пошти не вказана
Оцінки консультації (0): 0.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:
Теги матеріалу:
Коментарів нема