Відповідно до ст.14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

Військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду,  а  резервістам  та  військовозобов’язаним  -  з  моменту призову  під  час  мобілізації  і до закінчення особливого періоду штрафні   санкції,   пеня   за   невиконання   зобов’язань   перед підприємствами,  установами і організаціями усіх форм власності, у тому  числі  банками,  та  фізичними  особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення під час проведення мобілізації» від 20.05.2014р.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»

  На час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.

 Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобов’язані скасувати зазначеним у цій статті особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.

Нацбанк провів роз’яснення даної норми в електронному повідомленні   від 05.11.2014 р. № 18-112/64483 «Про скасування пені та штрафів за договорами кредиту під час АТО»

Періодом проведення антитерористичної операції вважається час із 14 квітня 2014 року до дати набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

        Банки мають встановлювати місце проведення господарської діяльності юридичної особи, фізичної особи-підприємця на основі даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а місце проживання клієнта-фізичної особи – на основі даних, зазначених в поданих клієнтом офіційних документах або засвідчених в установленому порядку їх копій. Отримані дані банки мають співставляти з Переліком населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України 30 жовтня 2014 року № 1053-р.

        Реалізація прав осіб, передбачених статтею 2 Закону, не потребує отримання банком будь-яких інших документів, в тому числі сертифікатів про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) Торгово-промислової палати.

Отже, Ви не повинні пред’являти жодних документів, якщо ви – юридична особа або фізична особа-підприємець, оскільки все з’ясовується за допомогою реєстру. У випадку,коли ви клієнт банку за кредитом необхідно пред’явити документи місця вашого проживання.

Увага! З огляду на те,що дію розпорядження Кабінету Міністрів України 30 жовтня 2014 року № 1053-р  зупинено 5 листопада 2014 року, таким чином, заходи підтримки не можуть діяти.

 


Автор консультації: Марина Раулець
Консультація актуальна на дату: 05.12.2014
Кількість переглядів: 1844
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (1): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: Пеня, кредит, АТО, банк, військовослужбовець

Коментарів нема