Муж взял кредит в браке,на этот кредит я соглашения не давала.Сейчас он не может выплачивать кредит, грозит ли это 1) моей недвижимости,приобретенной до брака, 2)детским выплатам на нашего ребенка, 3) приобретенным в браке авто,оформленным на меня или имуществу в моей недвижимости. СПАСИБО 

 Консультація

Відповідно до ст.57 Сімейного кодексу України (далі - СК України).

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним до шлюбу.

Згідно з ст. 65 СК України

При укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя. Дружина, чоловік має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового.

Договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї, створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім'ї.

Отже, у вашій ситуації необхідно з’ясувати,чи укладений цей договір в інтересах сім’ї,тобто довести,що він укладений заради особистих потреб.

За загальним правилом,подружжя відповідає спільно за борги,які виникли за час шлюбу. Але відповідно до п.25 Постанови Пленуму ВСУ «Про практику застосування законодавства про вирішення спорів, що виникають із кредитних правовідносин»

Положення статті 65 СК України щодо порядку розпорядження майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, регулюють відносини, які стосуються розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності подружжя, і не стосуються права одного із подружжя на отримання кредиту, оскільки кредитний договір є правочином щодо отримання у власність грошових коштів.

Стягнення може бути накладено на майно, яке є спільною сумісною власністю подружжя, якщо судом встановлено, що договір був укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї і те, що було одержане за договором, використано на її потреби.

У випадку укладення одним із подружжя кредитного договору в інтересах сім'ї, подружжя є солідарними боржниками за цим договором, тому один із подружжя, який виконав зобов'язання, що виникло з кредитного договору, має право пред'явити до іншого вимогу про відшкодування  частину сплачених за кредитним договором коштів.

За кредит подружжя відповідає спільною сумісною власністю,а виплати на дитину не є спільною сумісною власністю,оскільки це є державна допомога,тому і звернення стягнення на них не може бути.

При придбанні авто у шлюбі не важливо, на кому він зареєстрований,головне,що він є спільною сумісною власністю. Тому на авто може бути звернено стягнення,якщо кредит був укладений в інтересах сім’ї.

 

Судова практика

  У результаті придбання подружжям квартири в кредит боргові зобов'язання перед позикодавцем несуть як чоловік, так і дружина, а не тільки той із подружжя, хто підписав кредитний договір. При цьому юридично важливою обставиною є те, що кредит, що наданий державою на сім'ю, є кредитом саме для забезпечення молодих сімей житлом і в цьому разі згода органу, який від імені держави надав кредит, на покладання обов'язку його сплачувати й на іншого з подружжя немає значення. УХВАЛА ВСУ від 6 жовтня 2010р.


Автор консультації: Марина Раулець
Консультація актуальна на дату: 17.11.2014
Кількість переглядів: 1846
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (4): 4.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: кредит, спільна сумісна власність, подружжя

Коментарів нема