Не слід боятися подавати заяву на стягнення коштів без розлучення, адже закон передбачає і таку форму отримання аліментів.
Частиною другою статті 51 Конституції України та статтею 180 Сімейного кодексу України (надалі СК України) чітко визначено, що батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.Відповідно до статті 8 Закону України “Про охорону дитинства” визначено, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку.
Домогтися стягнення аліментів можна двома шляхами: домовитися самостійно або скласти позовну заяву до суду, якщо подружжю не представляється можливості вести «мирні перемовини». Пропоную розглянути ці шляхи більш детально.
Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, в якому визначити розмір і терміни виплат (ст. 189 СК). Такий договір укладають письмово і нотаріально засвідчують. У разі не виконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть бути стягнуті на підставі виконавчого напису нотаріуса.
У випадку, коли ви подаєте заяву не розриваючи шлюб, до позовної заяви необхідно додати:
1. Копію заяви, яка згодом буде відправлена судом відповідачу.
2. Копію свідоцтва про шлюб. Якщо даний документ знаходиться на руках у відповідача, і у позивача немає можливості отримати копію, є два шляхи:
а) відправитися в РАЦС і отримати його дублікат;
б) вказати даний факт в заяві і попросити суд витребувати документ у відповідача.
3. Копію свідоцтва про народження дитини.
4. Копію паспорта і ідентифікаційного номера позивача.
5. Інші документи, що підтверджують правову позицію позивача.
Зверніть увагу на той факт, що п. 3 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» при подачі позовної заяви про стягнення аліментів позивачі звільняються від сплати судового збору, який згодом буде стягнуто з відповідача, тому ніяких квитанцій докладати не потрібно.
Заява має бути складена в письмовій формі відповідно до правил, викладених у ст. 119 ЦПК України. Вона повинна складатися з таких відомостей:
1. найменування суду, до якого подається заява;
2. ПІБ позивача і відповідача, їх місця проживання або місцезнаходження, поштового індексу, номерів телефонів;
3. змісту позовних вимоги: що позивач хоче отримати;
4. викладу обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги: наявність спільних дітей, яких відповідач зобов’язаний утримувати, і інші обставини;
5. зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину;
6. перелік документів, які прикладаються до заяви.
Аліменти сплачують тому з батьків, з ким мешкає дитина. Тому в суді мають бути представлені докази того, що дитина проживає з позивачем. Наприклад, довідка про склад сім’ї. Батьки дитини можуть проживати як разом, так і окремо, це не суперечить закону. Більше того, Сімейний кодекс навіть передбачає можливість встановлення режиму окремого проживання подружжя за рішенням суду у разі неможливості або небажання мешкати разом (ст. 120 СК).
Після того, як Ви отримали рішення, на жаль, все тільки починається . Адже, якщо відповідач не виконає зобов’язання добровільно, що зустрічається рідко, потрібно ще стягнути аліменти за допомогою виконавчої служби.
Проте це все реально. Тому отримання аліментів без розлучення - це не міф, а прямо передбачене законом право того з подружжя, хто займається вихованням і утриманням дитини.
Консультацію підготовлено помічниками консультанта Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Реукою Ольгою та Хникіною Ганною
Автор консультації: Реука Ольга та Хникіна Ганна
Дата надання консультації: 24.09.2014
Кількість переглядів: 3885
Написати листа автору
Оцінки консультації (0): 0.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:
Теги матеріалу:
Коментарів нема