У разі наявності дітей розірвання шлюбу може бути тільки за позовом до суду. Згідно з ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

    Відповідно до ст. 112 СК України   суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.

    Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

  Крім того, за законом суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. Але це є правом суду.

Передбачене ч.  1 ст. 111 СК  України вжиття судом заходів щодо примирення  подружжя  застосовується  у  випадку  відсутності згоди  одного  з  них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи  слуханням  та надання сторонам   строку   на  примирення  (ч.  5  ст.  191  ЦПК України).

   За загальним правилом, необхідно окремо подавати позов про позбавлення батьківських прав, оскільки участь органу опіки та піклування  при розгляді справ щодо позбавлення батьківських справ є обов'язковою.

  У Вашій ситуації можуть бути застосовані такі підстави. Згідно з ст. 165 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

  •   ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;
  •   жорстоко поводяться з дитиною;
  •   є хронічними алкоголіками або наркоманами ( до позовної заяви додайте довідку, яка підтведжує його шизофренію,алкоголізм).

Ухилення батьків від виконання своїх  обов'язків  має  місце, коли  вони  не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її  навчання,  підготовку  до  самостійного  життя,  зокрема:  

  • не забезпечують необхідного харчування,  медичного догляду, лікування дитини,  що негативно впливає на її фізичний розвиток як  складову виховання; 
  • не спілкуються з дитиною в обсязі,  необхідному для її нормального  самоусвідомлення; 
  • не  надають  дитині   доступу   до культурних та інших духовних цінностей; 
  • не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних  норм  моралі;
  • не  виявляють  інтересу   до   її внутрішнього  світу;  не  створюють умов для отримання нею освіти.

 Зазначені фактори,  як кожен окремо,  так і  в  сукупності,  можна розцінювати  як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.

  Жорстоке поводження  полягає  у  фізичному   або   психічному насильстві,    застосуванні    недопустимих   методів   виховання, приниженні людської гідності дитини тощо.

     Хронічний алкоголізм батьків і захворювання їх на  наркоманію мають бути підтверджені відповідними медичними висновками.

Варто звернути увагу на те, що суд з'ясовує  думку  дитини,  якщо вона здатна її висловити.

Будьте уважні, оскільки суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо він є недостатньо обґрунтованим, суперечить інтересам дитини.

Побої можна зафіксувати зверненням із заявою до міліції або до лікарні.

 

 

 

 


Ім’я автора не додане
Консультація актуальна на дату: 27.02.2015
Кількість переглядів: 1352
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (3): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: побої, шизофренія, алкоголізм, виховання, позбавлення батьківських прав, органи опіки та піклування

1

  1. uzufruct

    Статья очень понравилась,хотелось бы понять с какого возраста ребенок может высказывать "думку у суді"

    0   Спам